Ogłoszenia duszpasterskie na 26 marca 2023

PIĄTA  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

Rozpoczynamy od Niedzieli dzisiejszej, nasze parafialne rekolekcje do wtorku włącznie.

W poniedziałek i wtorek nauki dla dorosłych o godz. 800, 1700 i 1900.

W środę dla dorosłych o godz. 800,  dla dzieci i rodziców o godz. 1700, natomiast na Mszę o godz. 1900 zapraszamy: młodzież szkół licealnych, zawodowych, młodzież pracującą, studentów oraz kandydatów do bierzmowania i uczniów klas ósmych.

Nauki dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Pępowie - w poniedziałek,

dla dzieci i młodzieży Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żukowie - we wtorek,

natomiast dzieci z Przedszkoli zapraszamy w poniedziałek o g. 1200 lub we wtorek o g. 1000. Nauki odbywają się według planu podanego przez nauczycieli i umieszczonego w biuletynie. Rekolekcje przeprowadzi ks. Walter z Rwandy wraz z siostrą Weroniką.

W poniedziałek i we wtorek złożymy ofiary dla Ojca rekolekcjonisty.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedziele W. Postu o godz. 1500.

Droga Krzyżowa w piątek w tym tygodniu: o godz. 1700 w naszym kościele, natomiast o godz. 1900 przejdziemy z kościoła WNMP w Żukowie do naszej świątyni Miłosierdzia Bożego. W plenerze rozważać będziemy kolejne stacje. Serdecznie zapraszamy!

W tygodniu Pierwsza sobota miesiąca. Zapraszamy od kwietnia do praktykowania pierwszych sobót miesiąca. W każdą pierwszą sobotę od godz. 730 do godz. 800 Wystawienie  Najświętszego Sakramentu i  Adoracja prowadzona przez osoby świeckie, kapłani w tym czasie posługiwać będą w konfesjonale, a po Mszy św. o godz. 800 odmówimy wspólnie Różaniec święty. Zapraszamy.

Powstał w parafii kolejny już 6 krąg rodzin przyjmujących do swojego domu obraz Matki Bożej z Szensztatu. Dziękujemy i zapraszamy na Mszę św. wszystkie kręgi w najbliższy czwartek o godz. 1700.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Przed kościołem można będzie nabyć palmy, przygotowane przez młodzież z Caritasu i scholę. Podczas Mszy św. o godz. 1030 procesja.

5 minut przed Mszą św. o 1030 rozdanie palm konkursowych.

I Komunia św.  w przyszłym roku odbędzie się 11 i 12 maja.

Dziękujemy wiernym zamieszkałym w Żukowie przy Gdyńskiej za posługę sprzątania kościoła. W najbliższą sobotę na godz. 900 zapraszamy wiernych z Żukowa,  ul. A. Krajowej domy wolno stojące. W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu  od 1730 do 1830.

Ks. Abp Tadeusz Wojda zaprasza do udziału w Marszu wdzięczności za św. Jana Pawła II, który 2 kwietnia o godz. 1500 rozpocznie się w bazylice Mariackiej w Gdańsku, a zakończy pod pomnikiem Trzech Krzyży na Placu Solidarności.

W sobotę odbył się pogrzeb śp. Marii Tondytko l. 69 z Pępowa, ul. Sikorskiego,  a w poniedziałek o godz. 1115 odbędzie się pogrzeb śp. Edyty Drążkowskiej l. 72 z Pępowa ul. Chłopska. Dobry Jezu…

Żukowo, dnia 25 marca 2023 roku.                                                                            Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na PIĄTĄ NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

KONKURS DLA DZIECI