Ogłoszenia duszpasterskie na 19 marca 2023

CZWARTA  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

Dzisiaj o godzinie 1500, godzinie Miłosierdzia trzecia część Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Pragniemy dzisiaj ofiarować Gorzkie  w intencji pokoju w Ukrainie i o nawrócenie grzeszników.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek dzieci i dorosłych o godz. 1700 oraz  młodzież i dorosłych o godz. 1900.

Rekolekcje Wielkopostne przeżywać będziemy od następnej niedzieli, czyli Piątej Niedzieli Wielkiego Postu, 26 marca do Środy włącznie. Szczegółowy plan jest umieszczony w biuletynie.

Spowiedź św. – w najbliższą w sobotę, 25 marca - przed  rekolekcjami:

rano od 900 do 1000 oraz  po południu od 1600 do 1700 i od 1800 do 1930.

W sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Ten dzień obchodzimy jako Narodowy Dzień Życia. Życia, które jest święte od poczęcia w łonie matki, aż do naturalnej śmierci. Życia, które domaga się poszanowania i obrony.

Wszystkich wiernych, którzy pragną ofiarować swoją modlitwę w intencji poczętego życia, podejmując „Duchową Adopcję”, zapraszamy na Mszę św. w sobotę o godzinie 1700 Prosimy przynieść ze sobą świece.

Kandydatów do Bierzmowania oraz młodzież klas ósmych – na pierwsze spotkanie przygotowujące do bierzmowania - zapraszamy  na trzeci dzień rekolekcji: w środę, 29 marca, na Mszę św. o 1900 oraz spotkanie.

Poświęcenie książeczek dzieciom komunijnym – dzisiaj, w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 1030. Kto z Rodziców jeszcze nie zakupił książeczki – będzie taka możliwość w naszym sklepiku przed Mszą św. o 1030.

Nasza parafia pragnie włączyć się w akcję organizowaną przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej, polegającą na zbiórce częściowo zużytych świec. Niedopalone świece możemy przynieść do świątyni podczas Wielkiego Postu i złożyć do skrzynki znajdującej się na stoliku przy prasie.

Pragniemy zaprosić rodziny oraz całe klasy czy grupy przedszkolne do wzięcia udziału konkursie na najpiękniejszą PALMĘ, którą należy przynieść do świątyni już w następną niedzielę. więcej informacji – w biuletynie i na stronie internetowej.

Parafia Banino zaprasza na pielgrzymkę do Lourdes, La Salette, Pragi, Wrocławia…  w dniach od 28.05. do 07.06. Koszt 4 tys. Więcej informacji u ks. Lecha 797 146 159.

W najbliższy wtorek biuro parafialne będzie nieczynne – ze względu na Bierzmowanie w Leźnie.

Dziękujemy wiernym z Żukowa, ul. Piłsudskiego za porządkowanie naszej świątyni. W najbliższą sobotę, wyjątkowo na godz. 1030  zapraszamy mieszkańców Żukowa, ul. Gdyńska. W czwartek od 1730 - 1830 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

Żukowo, dnia 18 marca 2023 roku.                                                                            Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na CZWARTĄ NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

KONKURS DLA DZIECI