Ogłoszenia duszpasterskie na 12 marca 2023

TRZECIA  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

Dzisiaj o godzinie 1500, godzinie Miłosierdzia trzecia część Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Pragniemy dzisiaj ofiarować Gorzkie w intencji pokoju w Ukrainie i o nawrócenie grzeszników.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek dzieci i dorosłych o godz. 1700  oraz  młodzież i dorosłych o godz. 1900.

Rekolekcje Wielkopostne przeżywać będziemy od Piątej Niedzieli W. Postu, 26 marca do Środy włącznie. Szczegółowy plan jest umieszczony w biuletynie.

Spowiedź św. w sobotę przed  rekolekcjami 25 marca.

Już teraz zapraszamy młodzież – kandydatów do Bierzmowania oraz młodzież klas ósmych – na pierwsze spotkanie przygotowujące do bierzmowania. Zapraszamy na trzeci dzień rekolekcji: w środę, 29 marca, na Mszę św. o 1900 oraz spotkanie.

Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pana Jezusa  w Pierwszej Komunii św. odbędzie się  dzisiaj w niedzielę, 12 marca po Mszy św. o 1030 w kościele.

Poświęcenie książeczek dzieciom komunijnym w niedzielę 19 marca podczas Mszy św. o godz. 1030

Nasza parafia pragnie włączyć się w akcję organizowaną przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej, polegającą na zbiórce częściowo zużytych świec. Niedopalone świece możemy przynieść do świątyni podczas Wielkiego Postu i złożyć do skrzynki znajdującej się na stoliku przy prasie.

Można przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego zakupić świecę wielkanocną w formie jajeczka  lub walca w cenie 20 zł. Ofiary przeznaczone na hospicjum stacjonarne w Kartuzach.

Dzisiaj  młodzież z Caritasu oferuje baranki wielkanocne z białej czekolady w cenie 5 zł. Zapraszamy!

Pragniemy zaprosić rodziny oraz całe klasy czy grupy przedszkolne do wzięcia udziału konkursie na najpiękniejszą PALMĘ. Więcej informacji – na stronie internetowej.

Dziękujemy wiernym z Żukowa, ul. Dambka za porządkowanie naszej świątyni. W najbliższą sobotę, na godz. 830 zapraszamy mieszkańców Żukowa, ul. Piłsudskiego.  W czwartek od 1730 - 1830 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

Zmarł śp. Jerzy Kąkol l.68 z Małkowa, ul. Spokojna. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 1000. Dobry Jezu, a nasz Panie

Żukowo, dnia 11 marca 2023 roku.                                                                            Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na TRZECIĄ NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

KONKURS DLA DZIECI