Ogłoszenia duszpasterskie na 05 marca 2023

DRUGA  NIEDZIELA  WIELKIEGO POSTU

Druga Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest Niedzielą „Ad Gentes”, gdzie w sposób szczególny uświadamiamy sobie, że wszyscy ludzie na całym świecie są dla siebie „braćmi”. Przed kościołami całej Polski organizujemy zbiórkę na Misje św.

Dzisiaj o godzinie 1500, godzinie Miłosierdzia druga część Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Pragniemy dzisiaj ofiarować Gorzkie Żale w intencji dzieci i młodzieży, przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii  i Sakramentu Bierzmowania.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek dzieci i dorosłych o godz. 1700 oraz  młodzież i dorosłych o godz. 1900.

Nasza parafia pragnie włączyć się w akcję organizowaną przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej, polegającą na zbiórce częściowo zużytych świec. Niedopalone świece możemy przynieść do świątyni podczas Wielkiego Postu i złożyć do skrzynki znajdującej się na stoliku przy prasie.

Spotkanie z dziećmi  Komunijnymi we wtorek o godz. 1600 lub 1800 w kościele, Spotkanie z rodzicami w niedzielę 12 marca po Mszy św. o godz. 1030. Poświęcenie książeczek dzieciom komunijnym 19 marca podczas Mszy św. o godz. 1030, a spotkanie młodzieży przed bierzmowaniem w piątki według podanego planu, najbliższe: 10 marca.

Można przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego zakupić świecę wielkanocną w formie jajeczka  lub walca w cenie 20 zł. Ofiary przeznaczone na hospicjum stacjonarne w Kartuzach.

Za tydzień, w niedzielę, młodzież z Caritasu będzie oferować baranki wielkanocne z białej czekolady w cenie 5 zł. Zapraszamy!

Pragniemy zaprosić rodziny oraz całe klasy czy grupy przedszkolne do wzięcia udziału konkursie na najpiękniejszą PALMĘ.  Więcej informacji – w biuletynie.

Parafia WNMP w Żukowie organizuje pielgrzymkę do Częstochowy dla maturzystów. Wyjazd całodobowy 11 marca o 430. Koszt 150 zł. Szczegóły u ks. Dawida Kijewskiego.

Dziękujemy wiernym z Żukowa, ul. Łąkowej za porządkowanie naszej świątyni. W najbliższą sobotę, na godz. 830 zapraszamy mieszkańców Żukowa, ul. Dambka.

W czwartek od 1730 - 1830 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

Żukowo, dnia 4 marca 2023 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na DRUGĄ NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

KONKURS DLA DZIECI