Ogłoszenia duszpasterskie na 19 lutego 2023

SIÓDMA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Kończy się tegoroczny karnawał. Pragniemy przygotować się do chrześcijańskiego wejścia  w czas Wielkiego Postu poprzez wynagradzającą Adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy we wtorek na Adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 1500 do 1700. O 1500 odmówimy wspólnie koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj po każdej Mszy św. dziesiątka różańca,  jako przebłaganie za nasze słabości  i grzechy.

W najbliższą już środę przypada Popielec. Przez symboliczny gest posypania naszych głów popiołem w czasie liturgii tego dnia, wkroczymy w okres Wielkiego Postu. Wielki Post – to czas święty, czas szczególny.

Zapraszamy na Msze święte w środę popielcową o godzinie  800, 900, 1700 i  1900.

W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych  i post ścisły, polegający na przyjęciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Wstrzemięźliwość – obowiązuje od 14 roku życia;  post – wszystkich między  18 a 60 r. życia.

Kolekta  tego dnia przeznaczona na ubezpieczenie kościoła.

Rozpoczynają się jakże wymowne i piękne nabożeństwa wielkopostne.

Już w tym tygodniu w piątek pierwsza Droga Krzyżowa.

Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach dzieci i dorosłych o godz. 1700, po drodze krzyżowej Msza św. o godzinie 1745, o godzinie 1900 droga krzyżowa  dla młodzieży i dorosłych.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym już w najbliższą niedzielę o godzinie 1500.

Za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz odprawienie Drogi Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej;  przyjęcie Komunii św.; modlitwa w intencji papieża; wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego).

Dzisiaj gościmy w naszej wspólnocie misjonarza ks. Jana Adamowicza, który głosi Słowo Boże i prosi o ofiary na rzecz Misji świętych.

Zachęcamy wszystkie dzieci wraz z całymi Rodzinami do zaangażowania się  w poznawanie różnych zagadnień naszej wiary i religijności oraz udzielania odpowiedzi na pytania konkursowe, zawarte w biuletynie.

Spotkania dzieci komunijnych, odbywają się we wtorki, natomiast spotkania do bierzmowania odbywają się w piątki o godz. 1900, zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Dziękujemy kandydatom do bierzmowania za posługę sprzątania kościoła. W najbliższą sobotę  na godz. 830 zapraszamy wiernych z Żukowa, ul. 1 Maja. W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od 1730                    do 1830.

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Leszka  Pejka l. 72 z Pępowa, ul. Graniczna. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Żukowo, dnia 18 lutego 2023 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na SIÓDMĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

KONKURS DLA DZIECI