Ogłoszenia duszpasterskie na 12 lutego 2023

SZÓSTA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Dzisiaj przed kościołami zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

W związku z coraz częściej pojawiającymi się wątpliwościami, związanymi z tym, kto może pełnić rolę Rodziców Chrzestnych, informujemy o normach obowiązujących w Kościele Katolickim, zawartych w Prawie Kanonicznym oraz podanych przez Komisję Episkopatu Polski  i Synod Gdański.

Uogólniając, przypomnijmy, że Rodzicem chrzestnym może być osoba, która:

- ukończyła 16 rok życia (mogą być wyjątki – za zgodą Ks. Biskupa lub Ks. Proboszcza)

- jest praktykującym katolikiem, przyjęła I Komunię św., S. Bierzmowania

- jest wolna od jakiejkolwiek kary kanonicznej

- nie żyje w związku niesakramentalnym

- w przypadku młodzieży – uczęszcza na katechizację.

- w ostateczności może być tylko jeden rodzic chrzestny,

Przypomnijmy, że są to wymogi, obowiązujące w całym Kościele Katolickim.

Uroczystość Pierwszej Komunii św. odbędzie się w dwóch grupach według zapisu: 13 maja o godz. 1100 i 14 maja o godz. 1000, spotkania od wtorku, 14 lutego.

Natomiast Uroczystość Bierzmowania: 26 maja o godz. 1700. Spotkanie dla kandydatów  do bierzmowania w piątek 17 lutego o godz. 1900 w kościele.

Wszystkich wiernych zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek po Mszy św. wieczornej do  godz. 1830, na zakończenie  udzielamy indywidualnego błogosławieństwa Najświętszy Sakramentem.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Genezaret” zaprasza na rekolekcje REO, które odbywają się w każdy poniedziałek o 1900.

Podczas rekolekcji sprawowana jest także Msza św.

Grupa biblijna zaprasza w czwartki o 1930 na godzinne pochylanie się nad Słowem Bożym. Spotkanie w salce ministranckiej.

Od wtorku 21 lutego o godz. 1830 zostaną wznowione rozmowy o wierze przy stole w Sali na górze. Zapraszamy

Za tydzień w naszej wspólnocie gościć będziemy Misjonarza, Ks. Jana Adamowicza, który wygłosi słowo i poprosi o ofiary na misje święte.

Dziękujemy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania za sprzątnięcie kościoła. W najbliższą sobotę, na godz. 830 zapraszamy  tych  kandydatów do bierzmowania, którzy jeszcze tego wezwania do pomocy i troski nie uczynili.

Żukowo, dnia 11 lutego 2023 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na SZÓSTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

KONKURS DLA DZIECI