Ogłoszenia duszpasterskie na 29 stycznia 2023

CZWARTA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Dzisiaj o godz. 1400 dodatkowa Msza św. częściowo w języku kaszubskim.

W poniedziałek i wtorek Msze św. tylko rano o godz. 730 i 800.

Od środy Msze św. w dni powszednie sprawować będziemy o godz. 800 i 1700. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu od środy do soboty w godz. od 1745 do 1830 z wyjątkiem, Świąt,  Uroczystości i I. piątków miesiąca.

Róża Męska Żywego Różańca pod patronatem św. Ojca Pio zaprasza w sobotę po Mszy św. i różańcu. na krótkie spotkanie w sali na górze.

W czwartek, 2 lutego, obchodzimy Święto Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia będziemy sprawować Msze św. o 800, 900 i 1700. Na Mszach św. poświęcenie świec, gromnicy.  W Jerozolimie święto obchodzono już w V wieku; już wtedy miała tam miejsce procesja ze świecami. Od X wieku upowszechnił się obrzęd święcenia świec – tzw. Gromnic. Ich płomień symbolizuje Światłość Świata – Jezusa Chrystusa. Przyjdźmy więc licznie do naszej świątyni na nabożeństwo tego dnia z gromnicami  w naszych rękach.

Drugiego lutego obchodzimy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta przeznaczona na zakony kontemplacyjne.

W tygodniu pierwszy piątek. Msze św. odprawimy o 800, 1700 i o 1900.  Od godziny 1600 i od godz. 1830 okazja do spowiedzi świętej. Między Mszami wieczorem Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

W niedzielę, 5 lutego, podczas Mszy św. o 1030 poświęcimy świece dzieciom Komunijnym. W sobotę 4 lutego zapraszamy od godz. 930 do 1130  kandydatów do bierzmowania, którzy jeszcze nie zgłosili się na rozmowę  indywidualną przed drugim semestrem spotkań. Pierwsze spotkanie dla wszystkich w piątek 17 lutego o godz. 1900, gdzie zostanie podany termin spotkań przed bierzmowaniem, które odbędzie się 26 maja o godz. 1700.

Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Genezaret” zaprasza na rekolekcje REO, które rozpoczną się w naszej parafii 6 lutego o 1900.

Ks. Proboszcz odwiedzi chorych w I piątek, 3 lutego, a ks. Grzegorz  w sobotę 4 lutego.

Dziękujemy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania za sprzątnięcie kościoła. W najbliższą sobotę, na godz. 900 zapraszamy  także kandydatów do bierzmowania grupa XVIII ( 103-108).  W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od  1730 do 1830.

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Joanny Belka – Peek l. 92 z Żukowa,  ul. A. Krajowej oraz pokropek noworodka  śp. Hiacynty Chrzanowskiej z Pępowa.  Zmarła śp. Regina Fierka l. 85 z Żukowa, ul. Kruczkowskiego. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 1100. Dobry Jezu, a nasz Panie...

Żukowo, dnia 29 stycznia 2023 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na CZWARTĄ NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ