Ogłoszenia duszpasterskie na 8 stycznia 2023

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

W miesiącu styczniu Msze święte w dni powszednie sprawujemy tylko rano  o godz. 730 i 800,  z wyjątkiem soboty, gdzie odprawiamy Mszę świętą  o godz. 800 i 1700.

Biuro parafialne w styczniu czynne jest w godzinach rannych: od 830 do 900,  z wyjątkiem soboty  – kiedy zapraszamy również od 1750 do 1830

Dzisiaj, w niedzielę, o godz. 1630 zapraszamy do kościoła na Jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej parafii, a podczas Mszy św. o 1030 dzisiaj oraz za tydzień – Jasełka przedstawią dzieci z Przedszkola „Bocianowo”.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział  w Orszaku Trzech Króli. Bóg zapłać Władzom Starostwa i naszej Gminy, Dyrekcjom Szkół i Przedszkoli, Nauczycielom, dzieciom i młodzieży, Zrzeszeniu Kaszubsko – Pomorskiemu, Kołom Gospodyń Wiejskich  oraz Strażakom, Harcerzom młodzieży mundurowej z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie, młodzieży z Caritasu i wszystkim ludziom dobrej woli! Naszą wdzięczność wyrażamy wszystkim aktorom: Świętej Rodzinie  i Królom oraz tym, którzy przygotowali piękne scenki orszakowe. Ośrodkowi Kultury i Sportu w Żukowie - za przygotowanie nagłośnienia, „Bramy do Nieba” i opiekę medyczną.  Dziękujemy Panom: Pawłowi i Oskarowi oraz scholi ,,Armia Pana” – młodzieży i Rodzicom za piękną oprawę muzyczną, a Pani Marii – za prowadzenie całego Orszaku. Cieszymy się, że w tym roku mogliśmy gościć wszystkie „święte Rodziny”, które brały udział w Orszakach na przestrzeni minionych 10 lat i że dane nam było powrócić do tradycyjnej formy Orszaku, aby z radością ogłaszać prawdę o Bożym Narodzeniu! Bóg zapłać!

Więcej informacji o Orszaku w dzisiejszym biuletynie, na naszej stronie internetowej i facebooku.

Kolęda w tym tygodniu w piątek i w  sobotę o godz. 1900 odprawimy Mszę św.  w intencji społeczności i mieszkańców Pępowa prosząc dla nich o wszelkie łaski.

Podczas kolędy wrzucimy swoje dane adresowe do skarbony umieszczonej na stoliku przy żłóbku, będzie także  możliwość złożenia ofiary.

W tygodniu odwiedzimy także wiernych, którzy w okresie Adwentu zgłosili chęć odwiedzin kapłana w swoim domu:

Poniedział.

1. Pępowo, ul. Krótka, Staszica, Rejtana

2. Pępowo, ul. Mrożka, Herberta, Szymanowskiego,  Szymborskiej, Paderewskiego

1. Pępowo, ul. Sikorskiego, Słoneczne Tarasy

2. Pępowo, ul. Majkowskiego, Hallera, Natura Park

1. Pępowo, ul. Lipowa, Leśna, Świerkowa

2. Pępowo, ul. Słoneczny Stok, Słoneczna

1. Pępowo, ul. Chłopska, Wiejska

2. Pępowo, ul. Modrzewiowa

Msza sw. dla  Pępowa, lewa str. ul Gdańskiej, patrząc od ul. Gdyńskiej

1900

14.01.2023

Msza sw. dla  Pępowa, lewa str. ul Gdańskiej, patrząc od ul. Gdyńskiej

1900

15.01.2023

1. Żukowo, ul. 1. Maja, Łąkowa

2. Żukowo, ul. Ceynowy, Majkowskiego

Dziękujemy kandydatom do bierzmowania za udział przy sprzątaniu  kościoła.

W najbliższą sobotę o 830 zapraszamy kandydatów do bierzmowania grupa XV (85-90).

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Klary Rożek, czteromiesięcznego dziecka z Żukowa,  ul. Witosa, a w poniedziałek o godz. 1000 odbędzie się Msza św. pogrzebowa śp. Gerharda Listewnik l. 90 z Żukowa, ul. Dambka, pochowanie na cmentarzu w Gdańsku – Oliwie.  Dobry Jezu, a nasz Panie …

Żukowo, dnia 7 stycznia 2023 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO

PODSUMOWANIE ROKU 2022 W PARAFII