Ogłoszenia duszpasterskie na 24 grudnia 2022

BOŻE NARODZENIE

Narodzenie Jezusa w Betlejem jest tajemnicą Bożej Miłości. Słowo Boże stało się Ciałem i jest  pośród nas. Tworzy ono wspólnotę, w której odnajdujemy ciepło, miłość i sens życia. Tą wspólnotą jest Kościół. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wielu łask Bożych, zdrowia i sił do wykonywania codziennych obowiązków, a także opieki Świętej Rodziny z Nazaretu. Niech Chrystus, Książę Pokoju odnawia w naszych sercach swoją miłość, i przepełnia nas swoja obecnością              i pokojem.

Dzisiaj, 25 grudnia Msze święte sprawować będziemy jeszcze  o  godzinie  730, 900, 1030, 1200 i 1530.

Jutro, 26 grudnia, wspominamy św. Szczepana – Pierwszego Męczennika. Msze święte odprawimy  jak w każdą niedzielę. Kolekta przeznaczona na Uczelnie Katolickie

Msze św. w tym  tygodniu  tylko rano  o 730 i 800 w środę wspominając  św. Charbela i Matkę Bożą z Kibeho  zapraszamy dodatkowo na Mszę św. o godz. 1900, w soboty Msza zawsze o godzinie 800 i 1700. Biuro czynne po Mszy św. tylko rano z wyjątkiem soboty, gdzie zapraszamy także po wieczornej Mszy św.

Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, 6 stycznia 2023 roku. To będzie już nasz XI. Żukowski Orszak. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1200,  pod przewodnictwem ks. Bpa Wiesława. Następnie o godz. 1245 spotkanie przy Hali Widowiskowo – Sportowej, skąd o 1300 wyruszymy wraz z Trzema Królami do kościoła parafialnego. W świątyni oddamy pokłon Jezusowi, poprzez wspólny śpiew naszych pięknych polskich i kaszubskich kolęd. Bardzo prosimy, aby przybyć  w stroju orszakowym – możemy przebrać się np. za Aniołka, Pasterza czy Rycerza. Mile widziane są nasze kaszubskie stroje regionalne. Zapraszamy!!!

Kolęda do przeżycia na dwa sposoby:

1. Msza św. w kościele w wyznaczonym terminie, podczas której do skarbony

włożymy swoje dane adresowe (terminy zapisane są w biuletynie)

1. sposób. Uprzednio do zgłoszonych rodzin przyjdziemy od 2 stycznia w pierwszej kolejności do Małkowa. Pozostałe terminy w biuletynie.

Dziękujemy scholi Armia Pana i rodzicom  za udział przy sprzątaniu i przygotowaniu kościoła do świąt. W najbliższą sobotę o 830 zapraszamy kandydatów do bierzmowania grupa XIII (73-78).

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Moniki Dejk - Ćwikła l. 33 pochodzącej z Pępowa.  Dyrekcja  Hospicjum w Kartuzach dziękuję za złożone ofiary podczas pogrzebu. We wtorek o godz. 1000 odbędzie się pogrzeb śp. Wandy Kryszewskiej l. 83 z Żukowa ul. K. Pomorskich. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Żukowo, dnia 23 grudnia 2022 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na BOŻE NARODZENIE

KOLĘDY_2023