Ogłoszenia duszpasterskie na 18 grudnia 2022

CZWARTA  NIEDZIELA  ADWENTU

Już tylko tydzień do świętowania Uroczystości Bożego Narodzenia.

W sobotę  Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy modlitwa, lektura Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek.  W sobotę Msza św. tylko o godz. 650. Zapraszamy.

Kto z wiernych nie posiada opłatka na stół wigilijny, to proszę o odbiór w zakrystii. Są do nabycia kalendarze parafialne w cenie 5 zł  oraz sianko.

W środę, 21 grudnia spowiedź święta w naszej wspólnocie z udziałem spowiedników z sąsiednich dwóch parafii, w godz. od  750 do 845  i po południu od 1600 do 1700 i od 18 do 1920.

Pasterka – Dwudziesta pierwsza w naszym kościele, o godzinie 2400. Pół godziny przed północą  – nabożeństwo oczekiwania. Bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy, dziękując Bogu, iż Słowo Ciałem się stało  i zamieszkało między nami.

W Uroczystość Narodzenia Pańskiego, 25 grudnia Msze święte jeszcze sprawować będziemy o godzinie: 730, 900, 1030, 1200 i 1530 .

Msze św. w dni powszednie po świętach i w miesiącu styczniu tylko rano o godzinie 730 i 800, Biuro czynne po Mszy św. tylko rano.

26 grudnia, w poniedziałek, święto  Świętej Rodziny Msze święte odprawimy o 730, 900, 1030, 1200 i 1530 . Kolekta tego dnia na Uczelnie Katolickie.

Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, 6 stycznia 2023 roku.  To będzie już nasz XI. Żukowski Orszak. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1200, pod przewodnictwem ks. Bpa Wiesława. Następnie o godz. 1245 spotkanie przy Hali Widowiskowo – Sportowej, skąd o 1300 wyruszymy wraz z Trzema Królami do kościoła parafialnego. W świątyni oddamy pokłon Jezusowi, poprzez wspólny śpiew naszych pięknych polskich i kaszubskich kolęd. Bardzo prosimy, aby przybyć w stroju orszakowym – możemy przebrać się np. za Aniołka, Pasterza czy Rycerza. Mile widziane są nasze kaszubskie stroje regionalne. Zapraszamy!!!

Kolęda do przeżycia na dwa sposoby:

1. Msza św. w kościele w wyznaczonym terminie, podczas której do skarbony

włożymy swoje dane adresowe (terminy zapisane są w biuletynie)

1. sposób: indywidualne zaproszenie księdza do domu, poprzez wcześniejsze zgłoszenie z podaniem nazwiska i adresu zamieszkania.

Zaproszenie kapłana na kolędę  składamy do skarbony znajdującej się na stoliku przy prasie do dzisiaj. Podczas Świąt podamy terminy odwiedzin.

Dziękujemy kandydatom do bierzmowania grupa XII za udział przy sprzątaniu kościoła. W najbliższą sobotę po roratach zapraszamy scholę Armia Pana .

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Urszuli Konkel l. 86 z Małkowa, ul. Gdyńska, a we wtorek o godz. 1200 odbędzie się pogrzeb śp. Moniki Dejk - Ćwikła l. 33 pochodzącej z Pępowa.

Na prośbę Rodziny, podczas pogrzebu, zamiast kwiatów można będzie złożyć ofiarę na rzecz Hospicjum w Kartuzach.

Dobry Jezu, a nasz Panie…

Żukowo, dnia 17 grudnia 2022 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na Czwartą Niedzielę Adwentu

KOLĘDY_2023