Ogłoszenia duszpasterskie na 11 grudnia 2022

TRZECIA  NIEDZIELA  ADWENTU

Dzisiejsza niedziela zwana jest „GAUDETE” – Niedzielą Radości!

Minął już półmetek tegorocznego Adwentu. W tym momencie trzeba się zapytać: jak ten czas przeżywamy?

Poświęcenie medalików  dzieciom przygotowującym się  do Pierwszej Komunii świętej, dzisiaj  podczas Mszy świętej  o godzinie 1030.

Zapraszamy na Msze święte roratnie, które sprawujemy codziennie o godz. 650. Dziękujemy wszystkim, którzy nie opuścili żadnego dnia i zachęcamy do uczestnictwa w roratach. Jest jeszcze kilka wolnych plansz z obrazkami na każdy dzień adwentowego czuwania. Zapraszamy!

W zakrystii do nabycia sianko na stół wigilijny, oraz świece, wspierające akcję ,,Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Koszt świecy  - 10 zł. Dostępne są także nasze parafialne kalendarze w cenie 5 zł. Opłatek w zakrystii lub w kościele przy bocznym ołtarzu Jezusa Miłosiernego.

Ks. Prałat Stanisław Gackowski w sobotę, podczas Mszy św. o godz. 1100 sprawowanej w kościele Wniebowzięcia NMP w Żukowie, dziękował będzie za 65 lat życia w kapłaństwie Chrystusowym.

W środę, 21 grudnia spowiedź święta w naszej wspólnocie z udziałem spowiedników z sąsiednich dwóch parafii: w godz. od  745 do 830 i po południu od 1600 - 1700 i 18 - 1915.

Dziękujemy harcerzom, którzy podczas Mszy św. roratniej, w sobotę 17 grudnia przyniosą Światełko Pokoju z Betlejem.

Kolęda do przeżycia na dwa sposoby:

1. Msza św. w kościele w wyznaczonym terminie, podczas której do skarbony

włożymy swoje dane adresowe (terminy zapisane są w biuletynie)

1. sposób: indywidualne zaproszenie księdza do domu, poprzez wcześniejsze zgłoszenie z podaniem nazwiska i adresu zamieszkania.

Zaproszenie kapłana na kolędę  składamy do skarbony znajdującej się na stoliku przy prasie do czwartej niedzieli Adwentu. Podczas Świąt podamy terminy odwiedzin.

Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w XI. ORSZAKU TRZECH KRÓLI  w ŻUKOWIE: 6 stycznia od g. 1300 , na który przyjdźmy wszyscy przebrani – w asystę królewską – kolory: czerwony, zielony, niebieski lub różne postacie ze żłóbka, a w tym roku szczególnie mile widziane są nasze regionalne stroje kaszubskie!

Niech to będzie wyraz naszej wdzięczności za BOŻE NARODZENIE !

Serdecznie dziękujemy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania grupa XI za sprzątnięcie kościoła. W sobotę po roratach prosimy o posługę porządkowania naszej świątyni także młodzież do bierzmowania Grupa XII (67-72).

W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do godziny 1830 zakończoną błogosławieństwem.

W  czwartek o godzinie 1900  Adoracja modlitwą i śpiewem. Zapraszamy.

Żukowo, dnia 10 grudnia 2022 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na Trzecią Niedzielę Adwentu

KOLĘDY_2023