Ogłoszenia duszpasterskie na 4 grudnia 2022

DRUGA  NIEDZIELA  ADWENTU

Przeżywany przez nas czas Adwentu, ma być czasem naszej wewnętrznej, duchowej mobilizacji. Czekamy bowiem i przygotowujemy się na spotkanie z Panem. Wykorzystajmy więc ten piękny dar, jaki nam w tym okresie daje Kościół przez odprawiane Msze święte roratnie. Sprawujemy je codzienni o godzinie 650. Dziękujemy tym, którzy uczestniczą na Mszach św. roratnich i równocześnie zapraszamy wszystkich dobrego serca.

Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej przedstawiciela naszego Seminarium Duchownego w Gdańsku, kleryka piątego roku Mateusza, który głosi słowo i prosi o ofiary na rzecz Seminarium.

Dzisiaj przed kościołem nabyć można kalendarz ze zdjęciami naszego kościoła i świece, wspierające akcję ,,Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Koszt świecy małej 10 zł,  dużej 20 zł., kalendarza  5 zł . Sianko za dobrowolną ofiarę, a także

Opłatek pobłogosławiony i poświęcony na stół wigilijny,  można  nabyć w zakrystii  i przed ołtarzem Jezusa Miłosiernego po lewej stronie kościoła.

W czwartek, 8 grudnia przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Od 1200 – 1300 Godzina ŁASKI. W tym czasie zachęcamy do nawiedzenia kościoła.

Poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się  do Pierwszej Komunii świętej, za tydzień  w trzecią niedzielę Adwentu podczas Mszy świętej  o godz. 1030.

Spotkanie dla rodziców i kandydatów do bierzmowania w piątek o godz. 1900.

Jak w każdą II niedzielę Adwentu, zbieramy przed kościołem ofiary do puszek na rzecz Pomocy Kościołowi  na Wschodzie.

Spowiedź św. przed świętami w naszej wspólnocie w środę, 21 grudnia.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich do udziału w Orszaku Trzech Króli, który przejdzie ulicami naszego miasta w Uroczystość Trzech Króli, 6 stycznia 2023 roku. Rozpoczęcie przy Hali Widowiskowo – Sportowej o godz. 1300.

Kolęda do przeżycia na dwa sposoby:

1. Msza św. w kościele w wyznaczonym terminie, podczas której do skarbony włożymy swoje dane adresowe (terminy zapisane są w biuletynie)
  2. sposób: indywidualne zaproszenie księdza do domu, poprzez wcześniejsze zgłoszenie z podaniem nazwiska i adresu zamieszkania.

Zaproszenie kapłana na kolędę  składamy do skarbony znajdującej się na stoliku przy prasie  do czwartej niedzieli Adwentu. Podczas Świąt podamy terminy odwiedzin.

Serdecznie dziękujemy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania grupa X za sprzątnięcie kościoła. W sobotę po roratach prosimy o posługę porządkowania naszej świątyni także młodzież do bierzmowania Grupa XI (61-66).  W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do godziny 1830 zakończoną błogosławieństwem.

W  czwartek o godzinie 1900  Uwielbienia Pana Pismem świętym.

Żukowo, dnia 3 grudnia 2022 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na Pierwszą Niedzielę Adwentu

KOLĘDY_2023