Ogłoszenia duszpasterskie na 27 listopada 2022

I  NIEDZIELA  ADWENTU

W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się Nowy Rok Liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”

W poniedziałek, 28 listopada, w 41 rocznicę Objawień Matki Bożej w Kibeho i  wspominając św. CHARBELA zapraszamy na Mszę św. o g. 1900, podczas której namaszczenie olejem św. Charbela, a po Mszy św. odmówimy Koronkę do 7 boleści Maryi.

Zapraszamy na Msze święte roratnie dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych codziennie  o godzinie 650. Roraty rozpoczynamy modlitwą poranną.

Dzieci Komunijne mają obecnie zawieszone spotkania na naukach we wtorki w kościele, dlatego tym bardziej zachęcamy do uczestnictwa w roratach. Młodzież do bierzmowania ma obowiązek uczestniczenia co najmniej cztery razy.

Za dwa tygodnie, 11 grudnia podczas Mszy św. o godz. 1030 zostaną poświęcone medaliki dzieciom,  które przygotowują się do I Komunii.

W tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od 1600 i od 1830. Msze św. odprawimy o 650, 1700 i o 1900. Miedzy Mszami po południu Adoracja. W piątek ks. Proboszcz, a w sobotę  ks. Grzegorz odwiedzi chorych z sakramentami.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej wspólnocie parafialnej przedstawiciela naszego Seminarium Duchownego w Gdańsku, kleryka piątego roku Mateusza, który wygłosi słowo i poprosi o ofiary na rzecz Seminarium.

Zapraszamy do udziału w JARMARKU BOŻONARODZENIOWYM:

w sobotę,  3 grudnia i niedzielę, 4 grudnia. Program na naszej stronie internetowej (zob. plakat)

Dzisiaj młodzież z Caritasu oferuje sianko na stół wigilijny i świece, wspierające akcję ,,Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Koszt małej świecy: 10 zł, dużej: 20 zł, a sianka za dobrowolną ofiarę.

Dostępne są także nasze parafialne kalendarze w cenie 5 zł.

Opłatek pobłogosławiony i poświęcony na stół wigilijny,  można  nabyć w zakrystii i przed ołtarzem Jezusa Miłosiernego po lewej stronie kościoła.

Kolęda do przeżycia na dwa sposoby:

1. Msza św. w kościele w wyznaczonym terminie, podczas której do skarbony włożymy swoje dane adresowe (terminy zapisane są w biuletynie)
  2. sposób: indywidualne zaproszenie księdza do domu, poprzez wcześniejsze zgłoszenie z podaniem nazwiska i adresu zamieszkania.

Deklaracje można składać do skarbony znajdującej się na stoliku przy prasie do czwartej niedzieli Adwentu. Podczas Świąt podamy terminy odwiedzin.

Do końca listopada w zakrystii można złożyć alby komunijne na Misje święte. Tym którzy to już uczynili składamy serdeczne Bóg zapłać!

Serdecznie dziękujemy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania grupa IX za sprzątnięcie kościoła. W sobotę po roratach prosimy o posługę porządkowania naszej świątyni także młodzież do bierzmowania Grupa X (55-60).

W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do godziny 1830 zakończoną błogosławieństwem.

W I czwartek o godzinie 1900 Grupa Uwielbienia zaprasza na Mszę św.

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Łucjana Klein l.86 z Żukowa, ul. Ceynowy.  Dobry Jezus, a nasz Panie…

Żukowo, dnia 26 listopada 2022 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na Pierwszą Niedzielę Adwentu

KOLĘDY_2023