Ogłoszenia duszpasterskie na 20 listopada 2022

UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

W odnowionej liturgii Kościoła Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata obchodzi się w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko, co rodzaj ludzki w porządku przyrodzonym i nadprzyrodzonym posiada, i czego się spodziewa, ma swój początek i swoje ukoronowanie  w Jezusie Chrystusie.

We wtorek wspomnienie  św. Cecylii  patronki  muzyki kościelnej, zatem wszystkim grającym na instrumentach, organach i śpiewającym, organistom, zespołom, scholi składamy podziękowania i zanosimy modlitwy o zdrowie i Boże błogosławieństwo.

W życiu liturgicznym Kościoła kończy się kolejny rok. Za tydzień Adwent, którym rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem ,,Wierzę w Kościół Chrystusowy”.  Już dziś zapraszamy na Msze św. roratnie, które sprawować będziemy o godzinie 650

Za tydzień młodzież z Caritasu będzie oferować sianko na stół wigilijny i świece, wspierające akcję ,,Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Koszt małej świecy:10 zł,  dużej: 20 zł, a sianka za dobrowolną ofiarę.

Dostępne będą także nasze parafialne kalendarze w cenie 5 zł. i więcej.

Opłatek pobłogosławiony i poświęcony na stół wigilijny,  można będzie nabyć w zakrystii i przed ołtarzem Jezusa Miłosiernego po lewej stronie kościoła.

W dzisiejszym biuletynie i na stronie internetowej znajdują się informacje nt. KOLĘDY  w 2023 roku. Prosimy o zapoznanie się z nimi,

Teatr katolicki ,,Jutrznia” zaprasza na przedstawienie pt. ,,Anatomia człowieka grzesznego” 26 listopada o godz. 1800 Obowiązek uczestnictwa ma młodzież przygotowująca się do bierzmowania, ale serdecznie zapraszamy wszystkich na tę sztukę z bardzo wymownym przesłaniem.

Nasza parafia w różny sposób wspiera Misje święte, za co jesteśmy bardzo wdzięczni! Pragniemy tym razem przesłać do dwóch Parafii w RWANDZIE – alby komunijne. Kto z wiernych parafian zechciałby ofiarować używaną albę – prosimy o przekazanie do zakrystii do końca listopada. Bóg zapłać!

Serdecznie dziękujemy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania grupa VIII za sprzątnięcie kościoła. W sobotę na godz. 830 prosimy o posługę porządkowania naszej świątyni także młodzież do bierzmowania Grupa IX (49-54).

W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do godziny 1830 zakończoną błogosławieństwem.

O godzinie 1900 w czwartek  Grupa Uwielbienia zaprasza na katechezę dla dorosłych.

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Krzysztofa Wandke l. 48 z Żukowa, ul. Zawadzkiego.   Dobry Jezus, a nasz Panie…

Żukowo, dnia 19 listopada 2022 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na Uroczystość Chrystusa Króla

KOLĘDY_2023