Ogłoszenia duszpasterskie na 13 listopada 2022

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

W niedzielę dzisiejszą przeżywamy Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zachęcamy do przeżywania tygodnia, szczególnie poprzez modlitwę w naszych rodzinach. Czasem drobny gest życzliwości i wsparcia może stanowić światło nadziei. Zbiórka przed kościołami do puszek na pomoc Ukrainie.

We wtorek, 8 listopada o godz. 1745 do sali na górze przy kościele zapraszamy wszystkich  chętnych parafian na spotkanie  „Rozmów o wierze przy stole”.

W czwartek natomiast od godz. 1830 zapraszamy wszystkich chętnych i pracujących dłużej na dalszy ciąg  Adoracji do godz. 1930.

Z okazji przypadającego 14 listopada Światowego Dnia Seniora, pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich drogich Seniorów na spotkanie integracyjne, podczas którego będziemy  razem śpiewać pieśni religijne i patriotyczne przy dobrej kawie; będziemy też wspominać piękne chwile. Spotkanie odbędzie się dzisiaj w niedzielę, 13 listopada o godz. 1630  w „sali na górze”. Serdecznie zapraszamy!

Teatr katolicki ,,Jutrznia” zaprasza na przedstawienie pt. ,,Anatomia człowieka grzesznego” 26 listopada o godz. 1800 Obowiązek uczestnictwa ma młodzież przygotowująca się do bierzmowania, ale serdecznie zapraszamy wszystkich na tę sztukę          z bardzo wymownym przesłaniem.

Nasza parafia w różny sposób wspiera Misje święte, za co jesteśmy bardzo wdzięczni! Pragniemy tym razem przesłać do dwóch Parafii w RWANDZIE – alby komunijne. Kto z wiernych parafian zechciałby ofiarować używaną albę – prosimy o przekazanie do zakrystii do końca listopada. Bóg zapłać!

Serdecznie dziękujemy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania grupa VII za sprzątnięcie kościoła. W sobotę na godz. 830 prosimy o posługę porządkowania naszej świątyni także młodzież do bierzmowania Grupa VIII (43-48).

W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do godziny 1830 zakończoną błogosławieństwem.

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Edwina Flisik l. 89 z Żukowa ul. Prusa

oraz śp. Henryka Piór l. 72 z Żukowa, ul. Gdyńska.   Dobry Jezus, a nasz Panie…

Żukowo, dnia 12 listopada 2022 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na XXXIII Niedzielę Zwykła