Ogłoszenia duszpasterskie na 6 listopada 2022

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

W najbliższym tygodniu po Mszy św. wieczornej, dziesiątka różańca i zdrowaśki jednorazowe za zmarłych. Zdrowaśki jednorazowe lub całoroczne na godz. 730 i 900  można składać w zakrystii  lub biurze parafialnym.

Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz od 1 do 8 listopada i pomodlą się za zmarłych,  mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu, odpust zupełny.

We wtorek, 8 listopada o godz. 1745 do sali na górze przy kościele zapraszamy wszystkich  chętnych parafian na pierwsze spotkanie  „Rozmów o wierze przy stole”.

W piątek, 11 listopada – mija 104. rocznica od chwili, kiedy po długiej niewoli Polska    na nowo się odrodziła. Msze 11 listopada sprawować będziemy jak w każdą niedzielę o 730, 900, 1030, 1200 i 1530. Po każdej Mszy św. dziesiątka różańca w intencji Ojczyzny.

Po Mszy św. o godzinie 1030 przejdziemy do pomnika św. Jana Pawła II i tam także przez Jego wstawiennictwo zaniesiemy modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

Z okazji przypadającego 14 listopada Światowego Dnia Seniora, pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich drogich Seniorów na spotkanie integracyjne, podczas którego będziemy razem śpiewać pieśni religijne i patriotyczne przy dobrej kawie; będziemy też wspominać piękne chwile. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 13 listopada o godz. 1630  w „sali na górze”. Serdecznie zapraszamy!

Zdrowaśki jednorazowe lub całoroczne na godz. 730 lub 900 można składać w zakrystii   lub biurze parafialnym.

W naszej świątyni istnieją dwa świeczniki wotywne już dwa lata.

Zapalamy świece jako wotum, które jest wyrazem naszej ufności i gorącej modlitwy. Płomień świecy zawsze dąży ku górze, a wraz z nim podążają do Boga nasze prośby i podziękowania oraz intencje modlitewne za bliskich zmarłych, których grobów nie możemy odwiedzić ze względu na wiek czy odległość. Zapalamy świece, aby ich płomyki jakby przedłużały nasze modlitwy

Teatr katolicki ,,Jutrznia” zaprasza na przedstawienie pt. ,,Anatomia człowieka grzesznego” 26 listopada o godz. 1800 Obowiązek uczestnictwa ma młodzież przygotowująca się do bierzmowania, ale serdecznie zapraszamy wszystkich  na tę sztukę z bardzo wymownym przesłaniem.

Serdecznie dziękujemy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania grupa VI za sprzątnięcie kościoła. W sobotę na godz. 830 prosimy o posługę porządkowania naszej świątyni także młodzież do bierzmowania Grupa VII (37-42).

W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

Żukowo, dnia 5 listopada 2022 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na XXXII Niedzielę Zwykła

WSPÓLNOTY PARAFIALNE