Ogłoszenia duszpasterskie na 30 października 2022

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA

Pamiętajmy, iż we wtorek w Uroczystość Wszystkich Świętych mamy jako katolicy obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej. W tym dniu uwielbiamy Boga wieków w Jego świętych – ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego odwiecznemu prawu. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w niebie. Msze święte 1 listopada sprawować będziemy o godzinie 730, 900, 1030 i 1200.

Na godzinę 1030 zapraszamy dzieci, które zechcą przebrać się w którąś z osób Świętych lub Błogosławionych. Po południu o godzinie 1430 Msza św. na cmentarzu w Żukowie, po której odbędzie się procesja żałobna z modlitwami za zmarłych.

W tych dniach, w sposób szczególny pamiętamy o zmarłych. Pamięć ta niech będzie nie tylko wyrazem naszej kultury, ale przede wszystkim wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli już do wieczności. Z wdzięczności za trudy ich codziennego życia  i poświęcenia dla nas, za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im oprócz kwiatów i zniczy dar modlitwy, a zwłaszcza ten najcenniejszy dar Mszy świętej. Zanieśmy im wreszcie w darze to, co naprawdę kosztuje: trochę ofiary i poświęcenia z naszej strony – swoje nawrócenie i pokutę. Wtedy dopiero zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Boga.

2 Listopada – Dzień Zaduszny. Msze święte sprawować będziemy o godz. 800, 900 i 1700.

W środę, tradycją lat ubiegłych, zapraszamy na cmentarz, gdzie odmówimy różaniec św. za zmarłych. Rozpoczęcie o godzinie 1815, przy kaplicy cmentarnej.

Prosimy o przyniesienie znicza lub świecy.

W najbliższym tygodniu po Mszy św. wieczornej, dziesiątka różańca i zdrowaśki jednorazowe za zmarłych. Zdrowaśki jednorazowe lub całoroczne na godz. 730 i 900  można składać w zakrystii lub biurze parafialnym.

Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz od 1 do 8 listopada i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu, odpust zupełny.

W tym tygodniu pierwszy czwartek piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek Msze św. odprawimy o 800, 1700 i 1900.  Okazja do   spowiedzi świętej od 1600 i od 1830

Pomiędzy Mszami wieczornymi Wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Ks. Proboszcz w piątek, a ks. Grzegorz w sobotę odwiedzi chorych z sakramentami świętymi.

Dziękujemy Rodzinom, które w miesiącu październiku zaangażowały się w czytanie i rozważnie Ewangelii wg św. Marka. Dzisiaj podczas Mszy św. o 1030 finał i rozdanie nagród, za które dziękujemy Darczyńcom! Niebawem kolejna edycja Konkursu. Zapraszamy!

Zachęcamy też do podziwiania pięknych różańców, własnoręcznie wykonanych przez dzieci z naszych szkół i przedszkoli, które umieszczone są w tylnej części kościoła.

Bardzo cieszymy się, że w naszej Parafii powstają wciąż nowe inicjatywy, gdzie można ubogacić swoje życie religijne. W I. piątki i każdy czwartek zapraszamy na Adoracje Najświętszego Sakramentu i różne formy uwielbienia. Podczas czwartkowych spotkań o godz. 1900 okazja także do Komunii św. Nową inicjatywą jest zaproszenie chętnych parafian do rozmów o wierze przy stole – pierwsze spotkanie we wtorek, 8 listopada o godz. 1745 w Sali na górze. Harmonogram spotkań innych Grup podajemy w biuletynie. Byłoby dobrze, aby każdy z nas odnalazł swoje miejsce w jakiejś wspólnocie.

Serdecznie dziękujemy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania grupa V  za sprzątnięcie kościoła. W sobotę na godz. 900 prosimy o posługę porządkowania naszej świątyni także młodzież do bierzmowania Grupa VI (31-36).

W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

Żukowo, dnia 29 października 2022 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na XXXI Niedzielę Zwykła

WSPÓLNOTY PARAFIALNE