Ogłoszenia duszpasterskie na 23 października 2022

TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

W każdą niedziele października po Mszy św. o godz. 730 zapraszamy na śpiew Godzinek do NMP.

Dzisiejsza niedziela poświęcona jest w Kościele sprawom Misji i rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem ,,Będziecie moimi świadkami”.

Wielkie dzieło misji wspieramy na różne sposoby – modlitwa, czyn, dzisiaj także składając ofiarę na tacę.

Za tydzień w niedzielę dodatkowa Msza św. częściowo w języku kaszubskim o godz. 1400

Módlmy się o ustanie wojny w Ukrainie i błagajmy Wszechmogącego Boga za całą naszą wspólnotę, Ojczyznę i świat cały, aby Pan nas chronił od wszelkiego niebezpieczeństwa i czuwał nad nami każdego dnia. Weźmy w dłonie  różaniec św. Zapraszamy w dni powszednie o godz. 1730, a w niedzielę dziesiątka różańca po każdej Mszy św.

Zdrowaśki jednorazowe lub całoroczne na godz. 730 i 900,  można składać w zakrystii lub biurze parafialnym. Przypominamy, iż na zdrowaśki całoroczne podajemy tylko najbliższych zmarłych, do 4 osób.

Dzieci z całymi Rodzinami zachęcamy do czytania i rozważania Ewangelii wg św. Marka. Każdego tygodnia przeczytajmy 4 rozdziały i odpowiedzmy na pytania zawarte w biuletynie. Odpowiedzi prosimy zapisać na kartce i przynieść w następną niedzielę              na Mszę św. o 1030.

Dzisiaj już ostatni zestaw pytań za tydzień losowanie i trzy piękne nagrody główne.

Już dziś zachęcamy dzieci, aby w Uroczystość Wszystkich Święty, 1 listopada przybyły na Mszę św. o 1030 w stroju przypominającym osobę Świętą lub Błogosławioną. Pragniemy w ten sposób wyrazić wiarę w „Świętych obcowanie” i wdzięczność za opiekę Świętych Patronów.

W piątek 28 października wspominając Matkę Bożą z Kibeho i  św. CHARBELA zapraszamy na Mszę św. o godz. 1900, podczas której namaszczenie olejem św. Charbela, a po Mszy św. odmówimy Koronkę do  7 boleści Maryi.  Przed Mszą  można nabyć koronkę z ziemią z Kibeho.

Teatr katolicki ,,Jutrznia” zaprasza na przedstawienie pt. ,,Anatomia człowieka grzesznego” 26 listopada o godz. 1800 Obowiązek uczestnictwa ma młodzież przygotowująca się do bierzmowania.

Serdecznie dziękujemy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania grupa IV za sprzątnięcie kościoła. W sobotę na godz. 830 prosimy o posługę porządkowania naszej świątyni także młodzież do bierzmowania Grupa V (25-30).

W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

Żukowo, dnia 22 października 2022 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na XXX Niedzielę Zwykła

KONKURS dla DZIECI