Ogłoszenia duszpasterskie na 16 października 2022

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj dziękujemy Panu Bogu za 44. Rocznicę wyboru Karola Wojtyłę na Stolicę Piotrową i we wszystkich kościołach w Polsce obchodzimy XXII Dzień Papieski,  pod hasłem: ,,Blask Prawdy”.

Po Mszach świętych   – zbiórka do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.

Po Mszy św. o godz. 1530 Adoracja Najświętszego Sakramentu i uwielbienie za naszego wielkiego Rodaka, św. Jana Pawła II. Odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Adoracja potrwa do godziny 1700. Zapraszamy!

22 października, w sobotę, przeżywać będziemy wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II.

Dziękujemy wszystkim wiernym za wszelkie ofiary materialne i duchowe, które przyczyniły się do powstania, wybudowania i Konsekracji naszego kościoła, którego Czwartą Rocznicę będziemy obchodzić w czwartek, 20 października.

Tego dnia w sposób szczególny zapraszamy do udziału we Mszy św. i nabożeństwie różańcowym oraz Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Bóg zapłać za wszelkie dobro, wsparcie modlitewne i materialne.

Módlmy się o ustanie wojny w Ukrainie  i błagajmy Wszechmogącego Boga za całą naszą wspólnotę, aby Pan nas chronił od wszelkiego niebezpieczeństwa i czuwał nad nami każdego dnia.

Weźmy w dłonie  różaniec św. Zapraszamy w dni powszednie o godz. 1730, a w niedzielę dziesiątka różańca po każdej Mszy św.

Zdrowaśki jednorazowe lub całoroczne na godz. 730 i 900,  można składać w zakrystii lub biurze parafialnym. Przypominamy, iż na zdrowaśki całoroczne podajemy tylko najbliższych zmarłych, do 4 osób.

Pani Sołtys Pępowa zaprasza wszystkich seniorów w sobotę, 22 października na spotkanie od godz. 1500 do 1900. Biesiada odbędzie się w  Szkole Podstawowej w Pępowie.

Parafia Leźno zaprasza w dniach: 4-6 listopada do udziału Kursie „EMAUS”, celem bliższego poznania Słowa Bożego. Bliższe informacje na plakacie i naszej stronie internetowej oraz pod Nr tel 667 022 457.

Zachęcamy wszystkie dzieci z Rodzinami do czytania i rozważania Ewangelii wg św. Marka.  Każdego tygodnia przeczytajmy 4 rozdziały i odpowiedzmy na pytania zawarte w biuletynie.

Odpowiedzi prosimy zapisać na kartce i przynieść w następną niedzielę na Mszę św. o 1030. Na koniec miesiąca odbędzie się podsumowanie całego cyklu Konkursu.

Serdecznie dziękujemy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania grupa III za sprzątnięcie kościoła. W sobotę na godz. 830 prosimy o posługę porządkowania naszej świątyni także młodzież do bierzmowania Grupa IV (19-24).                  W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

Żukowo, dnia 15 października 2022 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na XXIX Niedzielę Zwykła

KONKURS dla DZIECI