Ogłoszenia duszpasterskie na 9 października 2022

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA

W każdą niedziele października po Mszy św. o godz. 730 zapraszamy na śpiew Godzinek do NMP.

Dzisiaj przed kościołem zbiórka na Hospicjum w Kartuzach w ramach corocznej akcji Dwa Światy. Jednocześnie parafia św. Wojciecha w Kartuzach zaprasza dzisiaj na koncert o godz. 1900. Wystąpi zespół Play&Pray.

Dzisiaj, podczas Mszy św. o 1030 poświęcimy różańce dzieciom przygotowującym się do przyjęcia Pana Jezusa w I. Komunii świętej.

Przypominamy, że spotkania dzieci odbywają się we wtorki o godz. 1600 lub 1800. Prosimy, aby dzieci uczestniczyły w niedzielnej Mszy św. w miarę możliwości o g. 1030.

Dzieci z całymi Rodzinami zachęcamy do czytania i rozważania Ewangelii wg św. Marka. Każdego tygodnia przeczytajmy 4 rozdziały i odpowiedzmy na pytania zawarte w biuletynie.

Odpowiedzi prosimy zapisać na kartce i przynieść w następną niedzielę na Mszę św. o 1030.

Bardzo dziękujemy wszystkim mężczyznom, którzy w miniony piątek, w dzień Matki Bożej Różańcowej przeszli w procesji ulicami naszego miasta, modląc się na różańcu.

Dziękujemy za to piękne świadectwo wiary!

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, do naszej świątyni w dni powszednie o godzinie 1730, a w niedzielę dziesiątka różańca po każdej Mszy świętej. Zachęcamy też do odmawiania Różańca w rodzinach.

W czwartek, 13 października – DZIEŃ FATIMSKI. Zapraszamy na Mszę św. o 1700 i po Mszy św. - różaniec z procesją i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 1830

Za tydzień, w niedzielę, 16 października, po Mszach św. będziemy mogli wesprzeć młodzież uzdolnioną przez ofiarę złożoną do puszek przeżywając XXII Dzień Papieski  pod hasłem ,,Blask Prawdy”

Zapraszamy na Msze święte, które sprawujemy:

- w dni powszednie   o godz. 800 i 1700.

- w niedziele  o godz. 730, 900, 1030, 1200 i 1530.

Z okazji przypadającego w piątek, 14 października - Dnia Edukacji Narodowej, składamy wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom i Pracownikom szkoły najlepsze życzenia, cierpliwości, wytrwałości, satysfakcji z tak zaszczytnej pracy, a  także zdrowia w tych trudnych chwilach walki z kolejami losu. Wszystkiego dobrego!

Pani Sołtys Pępowa zaprasza wszystkich seniorów  w sobotę, 22 października na spotkanie od godz. 1500 do 1900. Biesiada odbędzie się w  Szkole Podstawowej w Pępowie.

Serdecznie dziękujemy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania grupa II za sprzątnięcie kościoła. W sobotę na godz. 830 prosimy o posługę porządkowania naszej świątyni także młodzież do bierzmowania Grupa III (13-18).

Żukowo, dnia 08 października 2022 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na XXVIII Niedzielę Zwykła

KONKURS dla DZIECI