Ogłoszenia duszpasterskie na 2 października 2022

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj wspominamy świętych ANIOŁÓW STÓŻÓW. Podziękujmy Im za opiekę.

Z tej okazji dzisiaj o 1030 „Konkurs Anielski”, natomiast przez cały miesiąc październik zachęcamy całe rodziny do czytania Ewangelii wg św. Marka. Każdego tygodnia przeczytajmy 4 rozdziały  i odpowiedzmy na pytania zawarte w biuletynie.

Odpowiedzi prosimy zapisać na kartce i przynieść w niedzielę na Mszę św. o 1030.

W każdą niedziele października po Mszy św. o godz. 730 zapraszamy na śpiew Godzinek do NMP.

Za Tydzień przed kościołem zbiórka na Hospicjum w Kartuzach w ramach corocznej akcji   Dwa Światy. Jednocześnie parafia św. Wojciecha w Kartuzach zaprasza na koncert 9 października  o godz. 1900. Wystąpi zespół Play&Pray.

Zapraszamy na Msze święte, które sprawujemy:

- w dni powszednie   o godz. 800 i 1700.

- w niedziele  o godz. 730, 900, 1030, 1200 i 1530.

Zachęcamy do udziału w pięknych nabożeństwach różańcowych w naszej świątyni codziennie o godz. 1730

w niedzielę  po każdej Mszy .

W naszej Parafii istnieje pięć Róż Matek Różańcowych i jedna Róża Ojców, z czego bardzo się cieszymy!

Powoli zawiązuje się Róża dzieci i młodzieży. Potrzeba jeszcze kilku osób, które zobowiążą się do odmawiana jednej dziesiątki Różańca przez okres jednego roku.

Zachęcamy całe rodziny do włączenia się w tę modlitwę! Chętnych zapraszamy do zakrystii po Mszy św.

We wtorki o godz. 1600 lub 1800 spotkanie dzieci klas trzecich w kościele przed I Komunią św.

W niedzielę, 9 października podczas Mszy św. o 1030 poświęcenie różańców. Różaniec organizujemy we własnym zakresie. Można zakupić w naszym sklepiku, który jest czynny dzisiaj między Mszami przed południem lub we wtorek przed i po nauce.

W tym tygodniu Pierwszy Piątek miesiąca. Dziękujemy tym, którzy miesiąc temu skorzystali z daru spowiedzi św. Zapraszamy w piątek do sakramentu pokuty od godziny 1600  do 1700 i od 1830  do 1900,

każdego dnia spowiadamy także,  pół godziny przed Mszą św.

Zachęcamy do odprawienia 9 pierwszych piątków miesiąca wszystkich, którzy tego nie uczynili i tych, którzy pragną jeszcze mocniej pokochać Boga. Msze św. w I Piątek  o 800, 1700 i 1900.

Po Mszy św. o 1700 Wystawienie i Ofiarowanie Sercu Jezusowemu    oraz Adoracja do godz. 1900. W piątek ks. Proboszcz odwiedzi chorych z sakramentami.

W piątek, 7 października wspominamy Matkę Bożą Różańcową. Tego dnia przejdzie ulicami naszego miasta PROCESJA RÓŻAŃCOWA MĘŻCZYZN. Procesja wyruszy po Mszy św. o 1900 z naszego kościoła – do kościoła Wniebowzięcia NMP.

Jest to wydarzenie wyłącznie dla mężczyzn.  Serdecznie zapraszamy!

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali dar leków dla Libanu, Ojczyzny  św. Charbela.  Bóg zapłać!

Serdecznie dziękujemy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania grupa I  za sprzątnięcie kościoła. W sobotę na godz. 830 prosimy o posługę porządkowania naszej świątyni także młodzież do bierzmowania Grupa II (7-12).

W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Zofii Młyńskiej l. 85 z Pępowa, ul Chłopska i śp. Danuty Kąkol  l. 66 z Małkowa, ul. Spokojna.

Dobry Jezu, a nasz Panie … .

Żukowo, dnia 24 września 2022 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na XXVII Niedzielę Zwykła

KONKURS dla DZIECI