Ogłoszenia duszpasterskie na 25 września 2022

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Ten tydzień bogaty jest we wspomnienie wspaniałych Świętych:

we wtorek – św. Wincentego a Paulo,

w środę  – św. Wacława męczennika i bł. Michała Sopoćko

w czwartek  św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

w piątek  św. Hieronima, który bardzo umiłował Pismo święte,

w sobotę – św. Tereski od Dzieciątka Jezus – patronki Misji świętych,

w niedzielę  – świętych Aniołów Stróżów,

Wypraszajmy opieki naszych Świętych Patronów.

W związku ze wspomnieniem ANIOŁÓW STRÓŻÓW, które przypada w najbliższą niedzielę, 2 października,  zachęcamy wszystkie dzieci, aby za tydzień na Mszę św. o godz. 1030 przybyły w „ANIELSKIM STROJU” (biała alba, sukienka …)

W ten sposób wyrazimy wdzięczność naszym niewidzialnym Przyjaciołom, którzy zawsze są z nami: „rano, w wieczór, we dnie, w nocy …”!!!  Na wszystkie przebrane dzieci czekają nagrody. Więcej szczegółów w dzisiejszym biuletynie.

W ciągu całego miesiąca października w naszych świątyniach i kaplicach odprawiane są nabożeństwa różańcowe. Weźmy i my w swe dłonie Różaniec święty. O tę modlitwę prosi nas sama Matka Najświętsza w kolejnych objawieniach w różnych miejscach na ziemi. Zapraszamy na te piękne nabożeństwa różańcowe do  świątyni codziennie o godz. 1730, a w niedzielę dziesiątka różańca po każdej Mszy.

W niedziele października po Mszy św. o godz. 730 odśpiewamy Godzinki. Zapraszamy!

W I sobotę miesiąca, 1 października różaniec św.  po Mszy św. o godz. 800

Również w I sobotę ks. Grzegorz odwiedzi chorych z sakramentami świętymi.

W środę 28 września wspominając św. CHARBELA zapraszamy na Mszę św. o godz. 1900, podczas której namaszczenie olejem św. Charbela, a po Mszy św. odmówimy Koronkę do  7 boleści Maryi.  Przed Mszą  można nabyć koronkę z ziemią  z Kibeho

Nasza Parafia pragnie włączyć się w piękną akcję miłosierdzia, polegającą na zbiórce leków z aktualnym terminem ważności, które przekażemy do LIBANU – kraju św. Charbela. Wszystkie osoby, które mogą włączyć się w tę akcję, prosimy o przekazanie swojego DARU do kosza przy Obrazie Jezusa Miłosiernego i św. Charbela, do dnia 28 września br.  Lista potrzebnych leków umieszona jest w biuletynie. Bóg zapłać!

We wtorki o godz. 1600 lub 1800 spotkanie dzieci klas trzecich w kościele przed I Komunią św. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Prosimy, aby dzieci uczestniczyły w niedzielnej Mszy św, w miarę możliwości – o godzinie 1030

W niedzielę, 9 października podczas Mszy św. o 1030 poświęcenie różańców. Różaniec organizujemy we własnym zakresie, będzie też można zakupić w naszym sklepiku przed lub po nauce.

Młodzież klas pierwszych przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania zapraszamy w piątek  o godz. 1900. Kto z kandydatów nie zapisał się jeszcze, to prosimy, aby to uczynić w tym tygodniu.

Serdecznie dziękujemy parafianom zamieszkałym w Żukowie ul. A. Krajowej, domy wolno stojące za sprzątnięcie kościoła. W sobotę na godz. 900 prosimy o posługę porządkowania naszej świątyni kandydatów do bierzmowania Grupa I (1-6)

W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

W sobotę w Nowej Karczmie odbył się pogrzeb śp. Teresy Szuca l.88 z Żukowa, ul. Chabrowa. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Żukowo, dnia 24 września 2022 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na XXVI Niedzielę Zwykła

LEKI DLA LIBANU