Ogłoszenia duszpasterskie na 18 września 2022

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziękujemy Sołectwu Małkowo za przygotowanie tegorocznych Dożynek, za ciekawy, bogaty program oraz dar dla uczestników Eucharystii.

Relację i zdjęcia z tego wydarzenia możemy obejrzeć na naszej stronie internetowej.

Za rok o organizację dożynek prosimy Sołectwo Pępowo.

Zapraszamy na Msze święte, które sprawujemy:

• w dni powszednie o godz. 800 i 1700.
  • w niedziele o godz. 730, 900, 1030, 1200 i 1530.

Zachęcamy wszystkie dzieci do uczestnictwa we Mszy świętej  o godz. 1030.

Dzieci klas trzecich w tym roku szkolnym przygotowujące się do przyjęcia  Pana Jezusa  w I Komunii Świętej mają spotkania we wtorki o godz. 1600 lub 1800, natomiast kandydaci do Bierzmowania – w piątki o 1900 wg ustalonego planu.

Przypominamy, że przyjęcie dzieci do Pierwszej Komunii w 2023 roku odbędzie się w sobotę, 13 maja o godz. 1100  oraz w niedzielę,  14 maja  o godz. 1000.

Bardzo zachęcamy do zaangażowania się w budowanie kościoła duchowego, jakim jest nasza parafia, poprzez uczestnictwo w spotkaniach różnych Ruchów i Wspólnot.

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.

Harmonogram spotkań podajemy na parafialnej stronie internetowej.

W tym czasie polskie diecezje nawiedza beatyfikowany przed dwoma laty CARLO ACUTIS – włoski  młody Błogosławiony, wspaniały Patron młodzieży.

Zachęcamy do modlitwy i poznania tej pięknej osobowości.

Cały program peregrynacji w naszej okolicy podajemy w dzisiejszym biuletynie; 21września o godz. 1900 będzie w Żukowie, w parafii WNMP podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Młodzież zachęcamy do udziału w Wieczorze Modlitwy Młodych w parafii św. Andrzeja Boboli w Gdyni Obłużu, gdzie też będą obecne relikwie CARLO.

Organizujemy wyjazd autokarowy na to wydarzenie – w najbliższy piątek. Wyjazd o 1915. Zapisy w zakrystii do środy.

Nasza Parafia pragnie włączyć się w piękną akcję miłosierdzia, polegającą na zbiórce leków z aktualnym terminem ważności, które przekażemy do LIBANU – kraju św. Charbela. Wszystkie osoby, które mogą włączyć się w tę akcję, prosimy o przekazanie swojego DARU do kosza przy Obrazie Jezusa Miłosiernego i św. Charbela, do dnia 28 września br. Lista potrzebnych leków umieszona jest w biuletynie. Bóg zapłać!

Serdecznie dziękujemy parafianom zamieszkałym w Żukowie ul. Batorego za sprzątnięcie kościoła. W sobotę na godz. 830 prosimy o posługę porządkowania naszej świątyni mieszkańców Żukowa ul. A. Krajowej , domy wolnostojące.

W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej.

Żukowo, dnia 17 września 2022 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na XXV Niedzielę Zwykła

GRUPY FORMACYJNE W NASZEJ PARAFII