Ogłoszenia duszpasterskie na 4 września 2022

DWUDZIESTA  TRZECIA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1030 poświecimy plecaki i przybory szkolne wszystkim rozpoczynającym zajęcia w  szkole, a także krzyże do sal lekcyjnych w SP w Pępowie.

Rodziców dzieci klas trzecich przygotowujących się do przyjęcia Pana Jezusa w Pierwszej Komunii świętej zapraszamy w dzisiaj po Mszy św. o godz. 1030 na krótkie spotkanie i zapisanie dziecka na konkretny dzień I Komunii.

W tym roku w naszej świątyni przeżywać będziemy Dożynki w niedzielę, 11 września  o godz. 1530. Sołectwo Małkowo, które jest gospodarzem tegorocznych dożynek, zaprasza na  ciągnikowo – samochodowy korowód dożynkowy, który wyruszy z Małkowa spod Centrum Kultury w niedzielę o godz. 1450 do kościoła parafialnego. Po Uroczystości w kościele,  mieszkańcy Małkowa zapraszają na koncert chóru ,,Strzelenka ‘’ z Tuchomia, Orkiestry Dętej z Żukowa oraz na poczęstunek.

Od września Msze św. sprawujemy w dni powszednie o godz. 800 i 1700,  a w niedzielę o 730, 900, 1030, 1200 i 1530.

U progu Nowego Roku Szkolnego, zachęcamy wszystkie dzieci do uczestnictwa we Mszy świętej  o godz. 1030. Dzieci klas trzecich w tym roku szkolnym przygotowywać się będą do przyjęcia  Pana Jezusa w I Komunii Świętej.

Przyjęcie: w sobotę, 13 maja i w niedzielę, 14 maja. We wtorek, 6 września o godz. 1600 lub 1800 zapraszamy na pierwsze spotkanie dzieci klas trzecich.

W piątek, 9 września o godzinie 1900  zapraszamy na nabożeństwo Rodziców i Młodzież, która w tym roku pragnie przystąpić do sakramentu Bierzmowania. Po nabożeństwie spotkanie organizacyjne Rodziców i młodzieży klas I licealnych  i zapisanie się  na katechezy.

Zachęcamy do zaangażowania się w budowanie kościoła duchowego, jakim jest nasza parafia, poprzez uczestnictwo w spotkaniach różnych Ruchów i Wspólnot:

Schola „Armia Pana” zaprasza dzieci od klasy III i młodzież do uwielbiania Pana Boga śpiewem i grą na instrumentach. Spotkanie w środę o godz. 1800 w kościele.

Harmonogram spotkań innych grup: dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych – podamy za tydzień.

Serdecznie gratulujemy zespołowi „AGAPE” zdobycia nagrody Metropolity Gdańskiego, Ks. Abp Tadeusza Wojdy za pieśń Maryjną na XXIII Metropolitalnym Festiwalu Piosenki Religijnej w Jastarni. Życzymy kolejnych, wspaniałych sukcesów!

Dzisiaj między Mszami świętymi przed południem – czynny nasz parafialny sklepik, gdzie zakupić można m.in. katechizmy i indeksy.

Serdecznie dziękujemy parafianom zamieszkałym w Żukowie przy ul. Fenikowskiego za sprzątnięcie kościoła. W sobotę na godz. 830 prosimy o posługę porządkowania  świątyni mieszkańców Żukow ul. Norwida.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Żukowo, dnia 3 września 2022 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na XXIII Niedzielę Zwykła