Ogłoszenia duszpasterskie na 28 sierpnia 2022

DWUDZIESTA  DRUGA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Wspominając św. CHARBELA zapraszamy dzisiaj na Mszę św. o godz. 1900, podczas której będziemy mogli przyjąć namaszczenie olejem św. Charbela, a po Mszy św. odmówimy Koronkę do  7 boleści Maryi.  Przed Mszą św. będzie można nabyć koronkę z ziemią z Kibeho.

Dzisiaj, ostatnia niedziela wakacyjna, w naszej wspólnocie serdecznie witamy nowego wikariusza

ks. Grzegorza Szatkowskiego. Życzymy Mu wiele łaski Bożych i opieki Matki Najświętszej.

W niedziele sierpnia w naszym kościele parafialnym odbywa się  Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej.

Zapraszamy bardzo serdecznie dzisiaj na ostatni już koncert  o godzinie 1730.

U progu Nowego Roku Szkolnego, zachęcamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii oraz praktyki

9-ciu I. piątków miesiąca.

W tygodniu I piątek miesiąca września. Msze św. o godzinie 800, 1700 i 1900.  Okazja do spowiedzi świętej od godziny 1600. Po Mszy św. o 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy  do spowiedzi i uczestnictwa w Eucharystii  w I piątek zwłaszcza dzieci, które w tym roku pierwszy raz przyjęły Pana Jezusa w Komunii św. i wszystkich, którzy jeszcze nie odprawili 9 piątków miesiąca. Skorzystajmy z tego wielkiego daru.

W I. piątek miesiąca pragniemy w sposób szczególny prosić Pana Boga o Jego błogosławieństwo w Nowym Roku szkolnym:

* na Mszę św. o godz. 1700 zapraszamy wszystkie dzieci uczęszczające do Szkół Podstawowych

od klasy IV do VIII

* na Mszę św. o godz. 1900 zapraszamy młodzież szkół licealnych

W niedziele, 4 września o godz.  1030 zapraszamy dzieci SP w Pępowie i dzieci klas 0-III.

Podczas Mszy poświęcenie przyborów szkolnych.

Rodziców dzieci klas trzecich przygotowujących się do przyjęcia Pana Jezusa w Pierwszej Komunii świętej zapraszamy w niedzielę za tydzień, 4 września po Mszy św. o godz. 1030  na krótkie spotkanie i zapisanie dziecka na konkretny dzień I Komunii.

W piątek, 9 września o godzinie 1900  zapraszamy na nabożeństwo  Rodziców i Młodzież, która w tym roku pragnie przystąpić do sakramentu Bierzmowania. Po nabożeństwie spotkanie organizacyjne Rodziców i młodzieży klas I licealnych

i zapisanie się  na katechezy.

Chorych  Ks. Proboszcz odwiedzi w I. piątek, a Ks. Grzegorz w I sobotę miesiąca.

Schola „ARMIA PANA” w tym roku przeżywa 30-te  URODZINY! Zapraszamy serdecznie wszystkich do wspólnego świętowania  w najbliższą sobotę, 3 września o godz. 1200 na Mszę św. w intencji scholi oraz wszystkich, którzy kiedykolwiek należeli do tej wielkiej „Rodziny”.  Zapraszamy absolwentów  wraz ze swoimi Rodzinami J Po Mszy św. różne atrakcje.

W tym roku w naszej świątyni przeżywać będziemy Dożynki w niedzielę, 11 września o godz. 1530.

O przygotowanie tegorocznych dożynek prosimy sołectwo Małkowo.

Od września Msze św. będziemy sprawowali w dni powszednie o godz. 800 i 1700

a w niedzielę o 730, 900, 1030, 1200 i 1530.

Serdecznie dziękujemy parafianom zamieszkałym w Żukowie przy ul. Kopernika za sprzątnięcie kościoła.

W sobotę na godz. 900  prosimy o posługę porządkowania świątyni mieszkańców Żukowa ul. Fenikowskiego.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Żukowo, dnia 27 sierpnia 2022 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na XXII Niedzielę Zwykła

VII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Żukowie