Ogłoszenia duszpasterskie na 14 sierpnia 2022

DWUDZIESTA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Jutro - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, zwana również Świętem Matki Bożej Zielnej.

W tę, jakże piękną, Maryjną Uroczystość, w naszych kościołach święcone są wianki ziół i kwiatów z pól i łąk.

W naszej sąsiedniej parafii żukowskiej – odpust, suma o godz. 1130.

Msze św.  odprawiamy jak w niedziele o  730, 900, 1030, 1200 i  1900.

Burmistrz Gminy Żukowo i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żukowie zaprasza na PIKNIK RODZINNY w poniedziałek,  15 sierpnia br. , który odbędzie się na boisku przy kościele WNMP w Żukowie.

W programie mnóstwo atrakcji. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.

W każdą niedziele sierpnia, w naszym kościele parafialnym, odbywa się VII  Międzynarodowy Koncert Muzyki Organowej.

Zapraszamy bardzo serdecznie na Koncerty w każdą niedzielę sierpnia  o godzinie 1730. Wstęp wolny!

Podczas koncertów  możliwość obserwowania grę organistów (jednoczesna gra rąk i nóg) poprzez transmisję obrazu  w prezbiterium.   Zapraszamy!

Zapraszamy na Msze święte, które sprawujemy w dni powszednie  w miesiącu  sierpniu – tylko o godz. 1700.

Odnowa w Duchu Świętym w każdy poniedziałek po Mszy św. w  zaprasza na wspólny różaniec.

6 lipca 2022 r. papież Franciszek mianował ks. Piotra Przyborka biskupem pomocniczym Archidiecezji Gdańskiej.

Jego święcenia biskupie odbędą się w sobotę, 20 sierpnia o godz. 1000 w katedrze oliwskiej.

Abp Tadeusz Wojda zaprasza na tę uroczystość i prosi  o modlitwę w intencji nowego biskupa.

Schola „ARMIA PANA” w tym roku przeżywać będzie 30-te swoje URODZINY! Zapraszamy serdecznie wszystkich do wspólnego świętowania w sobotę, 3 września br. O godz. 1200 sprawować będziemy Mszę św. w intencji scholi oraz wszystkich, którzy kiedykolwiek należeli do tej wielkiej „Rodziny”. – zapraszamy absolwentów „Armii Pana” wraz ze swoimi Rodzinami.

Po Mszy św. różne atrakcje. Zapraszamy!

Serdecznie dziękujemy parafianom zamieszkałym w Żukowie  ul. Fredry i Reja za sprzątnięcie kościoła.

W sobotę na godz. 830 prosimy o posługę porządkowania  świątyni mieszkańców Żukowa , ul. Heweliusza, Sobieskiego i Księżycowa.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zmarł śp. Kazimierz Labuda l. 72 z Pępowa, ul. Krótka. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 1200. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Żukowo, dnia 13 sierpnia 2022 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na X Niedzielę Zwykła

VII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Żukowie