Ogłoszenia duszpasterskie na 24 lipca 2022

SIEDEMNASTA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Jutro, 25 lipca przypada XXIII rocznica ustanowienia naszej wspólnoty parafialnej pw. Miłosierdzia Bożego. Dziękujemy Panu Bogu za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w minionym czasie oraz pragniemy wypraszać wszelkie łaski dla fundatorów i budowniczych naszego kościoła – dla żyjących poprosimy  o Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych – o radość wieczną.

Wspominając także w poniedziałek św. Krzysztofa, patrona kierowców, modlimy się  w intencji wszystkich kierowców i podróżujących oraz święcimy pojazdy mechaniczne. Po wieczornej Mszy św. o 1700.

Zapraszamy na Msze święte, które sprawujemy:

- w dni powszednie  w miesiącu lipcu i sierpniu – tylko o godz. 1700.

- w niedziele  – o godz. 730, 900, 1030, 1200 i 1900.

Na dziedzińcu przy kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny,  w każdą niedzielę lipca o godzinie 1600 – „Żukowskie Lato Muzyczne”.

Dzisiaj usłyszymy piosenki Bonda.

W każdą niedziele sierpnia, w naszym kościele parafialnym, odbywać się będzie VII  Międzynarodowy Koncert Muzyki Organowej.

Zapraszamy bardzo serdecznie na Koncerty w każdą niedzielę sierpnia o godzinie 1730. Wstęp wolny!

Odnowa w Duchu Świętym w każdy poniedziałek po Mszy św. zaprasza na wspólny różaniec.

Koło Gospodyń Wiejskich w Żukowie organizuje spotkanie Seniorów z Gminy Żukowo, które odbędzie się w we wtorek, 26 lipca o godz. 1100  w Spichlerzu przy Ośrodku Kultury i Sportu w Żukowie. Zgłoszenia pod Nr tel: 58 680 08 48.

W tym tygodniu – w czwartek, 28 lipca, przypada wspomnienie św. CHARBELA. Zapraszamy tego dnia na Mszę sw. o godz. 1900, podczas której będziemy mogli przyjąć namaszczenie olejem św. Charbela, a po Mszy św. odmówimy Koronkę do 7 boleści Maryi. Przed Mszą św. będzie można nabyć koronkę z ziemią św. z Kibeho.

Pielgrzymi zmierzający na Jasną Górę w pieszej pielgrzymce, pragną zanieść przed Tron Maryi również nasze intencje. Kto z wiernych pragnie powierzyć swoją intencję – prosimy o zapisanie jej na kartce i złożenie w skarbonie umieszczonej na stoliku przy prasie do przyszłej niedzieli włącznie.

Serdecznie dziękujemy parafianom zamieszkałym w Żukowie ul. Orzeszkowej za sprzątnięcie kościoła. W sobotę na godz. 830 prosimy o posługę porządkowania  świątyni mieszkańców Żukowa, ul Kochanowskiego.

W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Zmarł śp. Wiesław Popowicz l. 71 z Żukowa, ul. Sobieskiego. Msza św. pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek o godz. 1200, a pochowanie o godz. 1400 na cmentarzu w Łostowicach. Dobry Jezu, a nasz Panie … .

Żukowo, dnia 23 lipca 2022 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na XVII Niedzielę Zwykła