Ogłoszenia duszpasterskie na 10 lipca 2022

PIĘTNASTA  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Trwają wakacje i urlopy. Wykorzystajmy ten piękny, letni czas dany nam przez Stwórcę na odpoczynek fizyczny i odnowę duchową. W każdą niedzielę – pamiętajmy o uczestnictwie we Mszy św.; każdego dnia – pamiętajmy  o modlitwie.

Ojciec Święty Franciszek, 6 lipca 2022 mianował ks. dr. Piotra Przyborka, dyrektora Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej, biskupem pomocniczym Archidiecezji Gdańskiej.

Ks. Piotr przyjmie sakrę biskupią  w sobotę, 20 sierpnia w katedrze oliwskiej.

Polecajmy Go w naszych modlitwach.

Zapraszamy na Msze święte, które sprawujemy:

- w dni powszednie  w lipcu i sierpniu – tylko o godz. 1700.

- w niedziele, w  lipcu i sierpniu – o godz.: 730, 900, 1030, 1200 i 1900.

W środę, 13 lipca, wspominając objawienie NMP w Fatimie, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, Różaniec z procesją po Mszy św. o godz. 1700.

W sobotę, 16 lipca, Kościół obchodzi wspomnienie obowiązkowe Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, czyli Matki Bożej Szkaplerznej.

Karmelici świętowali  ten dzień już od XIV w.

W całym Kościele czynimy to od wieku XVIII.

Burmistrz Gminy Żukowo zaprasza na „Żukowskie lato Muzyczne” – Koncerty, które odbywać się będą na dziedzińcu kościoła Wniebowzięcia NMP w Żukowie – w każdą niedzielę lipca o godz. 1600. Dzisiaj Koncert w klimacie muzyki żydowskiej.

W niedzielę, 17 lipca o godz. 400 z naszej Parafii wyruszy piesza pielgrzymka do Sianowa.

Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie telefoniczne u organizatora pod nr tel.: 798 867 166

Bliższe informacje na stoliku z prasą.

Ks. Marek z Hospicjum w Kartuzach zaprasza pielęgniarki i lekarzy do współpracy w opiece nad chorymi.

Zainteresowanych prosimy o kontakt w zakrystii.

Serdecznie dziękujemy parafianom zamieszkałym w Żukowie ul. Ks. Wryczy i Legionów za sprzątnięcie kościoła. W sobotę na godz. 830 prosimy o posługę porządkowania naszej świątyni mieszkańców Żukowa ul. Prusa i Matejki.

W czwartek zapraszamy na Adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie

Zmarł ks. kanonik Jan Troeder, budowniczy  kościoła w Leźnie i wieloletni proboszcz tamtejszej wspólnoty parafialnej, wcześniej wikariusz w parafii Wniebowzięcia NMP w ŻUKOWIE. Ks. Jan przeżył 82 lata.

Dzisiaj o godz. 1915 w kościele w Leźnie różaniec, a o 2000 Msza św. w intencji + Ks. Jana.

Pogrzeb w poniedziałek o godz. 1100 w kościele w Leźnie.

Dokładny program uroczystości pogrzebowych – w dzisiejszym biuletynie.

Dobry Jezu, a nasz Panie …

Żukowo, dnia 9 lipca 2022 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na XV Niedzielę Zwykła

PROGRAM UROCZYSTOŚĆ POGRZEBOWYCH Ś.P. Ks. Kan. JANA TROEDERA