Ogłoszenia duszpasterskie na 26 czerwca 2022

XIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Trwają wakacje i urlopy. Wykorzystajmy ten piękny, letni czas dany nam przez Stwórcę nie tylko dla wypoczynku i odnowy sił fizycznych. Niech na trasach naszych wakacyjnych wędrówek nie zabraknie też i świątyń. W każdej z nich na spotkanie  z nami czeka nasz Zbawiciel – Jezus Chrystus. Nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania niech będzie nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie.

Wszystkim życzymy nade wszystko zdrowia i Bożego Błogosławieństwa

Jubileuszowy, XV Piknik dla Niepełnosprawnych odbędzie się w poniedziałek, 27 czerwca br.– przy naszym kościele. Wszystkich serdecznie zapraszamy tego dnia  o godz. 1700 na Mszę św. z Sakramentem Namaszczenia Chorych pod przewodnictwem Ks. Bpa Wiesława, a po niej na Koncert naszych lokalnych Artystów! Po koncercie zapraszamy wszystkich uczestników Mszy św. na poczęstunek przy kościele.

Kto z wiernych zechciałby ofiarować dar owoców, ciasta czy innych słodkości  – z wdzięcznością przyjmiemy: w poniedziałek już od godz. 800 w sali na górze.  Bóg zapłać!

W najbliższy wtorek, 28 czerwca o godz. 1900 zapraszamy na Mszę św. za wstawiennictwem Matki Bożej z Kibeho i św. Charbela z namaszczeniem olejem Świętego. Będziemy modlić się za wszystkich chorych i o pokój w Ukrainie. Intencje Mszy św. można zapisać na kartce i złożyć do skarbony przy obrazie Jezusa Miłosiernego. Przed Mszą św. będzie można zakupić koronkę do 7 boleści z ziemią świętą z Kibeho.

W czasie wakacyjnym, w miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. sprawować będziemy   w dni powszednie tylko o godzinie 1700, a w niedziele o godzinie 730, 900, 1030, 1200  i 1900.  Nie będzie w niedzielę Mszy św. o godzinie 1530.

W każdy poniedziałek w lipcu i sierpniu po Mszy św. wieczornej różaniec w kościele. Zapraszamy!

Burmistrz Gminy Żukowo zaprasza na „Żukowskie lato Muzyczne” – Koncerty, które odbywać się będą na dziedzińcu kościoła Wniebowzięcia NMP  w Żukowie – w każdą niedzielę lipca o godz. 1600.

W tygodniu Pierwszy Piątek miesiąca. Msze św. odprawimy  o godz. 1700 i 1900.

Okazja do spowiedzi św. od godz. 1600 i 1830. Między Mszami Wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Ks. Proboszcz odwiedzi chorych w pierwszy piątek miesiąca,  a ks. Sylwester – 9 lipca.

Serdecznie dziękujemy młodzieży z Caritasu za sprzątnięcie kościoła. W sobotę na godz. 900 prosimy o posługę porządkowania naszej świątyni mieszkańców Żukowa, ul. Gdyńska od Nr 100 i Słoneczna. W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

Żukowo, dnia 25 czerwca 2022 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na XIII Niedzielę Zwykła

XV PIKNIK DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH - zaproszenie, program