Ogłoszenia duszpasterskie na 19 czerwca 2022

XII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Przeżywamy czerwiec – miesiąc w sposób szczególny poświęcony czci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych pragniemy wynagrodzić Bożemu Sercu za grzechy nasze i naszych bliźnich. Zapraszamy codziennie po wieczornej Mszy św.

Kolejny Rok Szkolny dobiega końca. Pragniemy także Panu Bogu podziękować  za  możliwość zdobywania wiedzy i kształtowania swego serca. Zapraszamy zatem na Mszę świętą, która jest najpiękniejszym dziękczynieniem – wszystkie  dzieci, młodzież i Nauczycieli:

* Dzisiaj, w niedzielę, 19 czerwca o g. 1030 dzieci klas 0-III ze Szkół i Przedszkoli

* w czwartek,  23 czerwca o g 1700:  ze SP im. Klemensa Wickiego w Pępowie

* w piątek, 24 czerwca o godz. 845- z klas  IV – VIII ze SP Nr 2 im. J. Heweliusza w Żukowie

Składamy serdeczne Bóg zapłać za przygotowanie dwóch Ołtarzy na Uroczystość Bożego Ciała: dzieciom, młodzieży i rodzicom scholi „Armia Pana”. Dziękujemy służbie Ołtarza, dzieciom sypiącym kwiaty, niosącym różaniec, osobom niosącym chorągwie, Orkiestrze Dętej, chórowi „Harmonia”, dbającym o porządek i bezpieczeństwo Policjantom oraz Paniom i Panom Strażakom, jak również  wszystkim biorącym udział w procesji Bożego Ciała.

Zapraszamy wszystkich na Msze św. o godz. 1700 podczas oktawy Bożego Ciała. Jest to piękna okazja, aby wyznać naszą wiarę i oddać cześć Chrystusowi obecnemu  w Najświętszym Sakramencie. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków, kwiatów i ziół. W czwartek Adoracji nie będzie.

Jubileuszowy, XV Piknik dla Niepełnosprawnych odbędzie się 27 czerwca br. tylko jeden dzień na terenie naszej parafii. Wszystkich serdecznie zapraszamy tego dnia  o godz. 1700 na Mszę św. z Sakramentem Namaszczenia Chorych pod przewodnictwem Ks. Bpa Wiesława, a po niej na Koncert naszych lokalnych Artystów!

W czasie wakacyjnym, w miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. sprawować będziemy w dni powszednie tylko o godzinie 1700, a w niedziele o godzinie 730, 900, 1030, 1200  i 1900. Nie będzie w niedzielę Mszy św. o godzinie 1530.

Okazja do spowiedzi świętej codziennie pół godziny przed Mszą św.

Dziękujemy wiernym zamieszkałym w Żukowie ul. Gdyńska od Nr 72 do końca za porządkowanie naszej świątyni.

W sobotę na godz. 830 zapraszamy młodzież  z Parafialnego Caritasu.

Żukowo, dnia 18 czerwca 2022 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na XII Niedzielę Zwykła

XV PIKNIK DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH - zaproszenie, program