Ogłoszenia duszpasterskie na 12 czerwca 2022

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Kolejny Rok Szkolny dobiega końca. Pragniemy także Panu Bogu podziękować za możliwość zdobywania wiedzy i kształtowania swego serca. Zapraszamy zatem na Mszę świętą, która jest najpiękniejszym dziękczynieniem – wszystkie  dzieci, młodzież i Nauczycieli:

* w czwartek,  23 czerwca o g 1700:  ze SP im. Klemensa Wickiego w Pępowie

* w piątek, 24 czerwca o godz. 845- z klas  IV – VIII ze SP Nr 2 im. J. Heweliusza w Żukowie

* w niedzielę, 19 czerwca o godz. 1030 dzieci klas 0-III ze Szkół i Przedszkoli

W czasie wakacyjnym, w miesiącu lipcu i sierpniu Msze św. sprawować będziemy w dni powszednie tylko o godzinie 1700, a w niedziele o godzinie 730, 900, 1030, 1200 i 1900.

Nie będzie w niedzielę Mszy św. o godzinie 1530.

W poniedziałek, wspominając Matkę Bożą Fatimską, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na różaniec i procesję dookoła kościoła.

W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. będziemy sprawowali o 730, 900, 1030, po Procesji – ok. 1245 i o 1530.

Procesja wyruszy w tym roku po Mszy św. o godz. 1000 z parafii WNMP do naszego kościoła zatrzymując się przy czterech ołtarzach.

Przy czwartym ołtarzu umieszczonym w drzwiach świątyni wysłuchamy homilii.

Chrześcijańska Tradycja przypomina nam o udekorowaniu okien naszych mieszkań na Boże Ciało. W ten sposób możemy dać świadectwo naszej wiary.

Wszystkie dzieci – dziewczynki i chłopców, którzy pragną sypać kwiatki Panu Jezusowi i nieść duże serce oraz duży różaniec w Uroczystość Bożego Ciała i podczas oktawy, zapraszamy na próbę w poniedziałek o 1815 i we  wtorek  – o 1800 do kościoła.

Wszystkie dzieci, które w tym roku przyjęły Pana Jezusa w I Komunii św. prosimy o udział w procesji w strojach komunijnych.

W Oktawie Bożego Ciała Msza św. z procesją w dni powszednie o godz. 1700, a w niedzielę o godz. 1030.

Dziękując Panu Jezusowi za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie pragniemy naszą obecnością na Mszy świętej podczas Oktawy,  wyrazić swoją wiarę i miłość.

Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda zaprasza na spotkanie podsumowujące Synod o synodalności, który odbywa się w naszej archidiecezji. Spotkanie presynodalne odbędzie się we wtorek,  14 czerwca o g. 19.00 w auli Jana Pawła II w Gd-Oliwie.

Piknik dla Niepełnosprawnych odbędzie się 27 czerwca br. tylko jeden dzień na terenie naszej parafii. wszystkich już teraz serdecznie zapraszamy tego dnia o godz. 1700 na Mszę św. z Sakramentem Namaszczenia Chorych pod przewodnictwem Ks. Bpa Wiesława, a po niej na Koncert naszych lokalnych Artystów!

Serdecznie gratulujemy naszej scholi „Armia Pana” zajęcie I. miejsca i nagrody Grand Prix na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej „CREDO” w Chojnicach. Dziękujemy, że przez tyle lat rozsławia naszą parafię i nasze miasto! Życzymy dalszych sukcesów i radości z uwielbiania Pana Boga śpiewem i grą na instrumentach.

Dziękujemy wiernym zamieszkałym w Żukowie przy ul. Gdyńskiej od nr 1-71 za porządkowania naszej świątyni. W sobotę na godz. 830 prosimy o tę posługę mieszkańców Żukowa    ul. Gdyńska od Nr 72 do końca.

Zmarła śp. Genia Lubocka l. 85 z Małkowa, ul. Pałacowa. Pogrzeb – we wtorek o godz. 1000.

Dobry Jezu, a nasz Panie ….

Żukowo, dnia 11 czerwca 2022 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na Uroczystość Najświętszej Trójcy

PARAFIALNY DZIEŃ DZIECKA: 4 czerwca 2022 - wyniki Konkurencji