Ogłoszenia duszpasterskie na 22 maja 2022

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

Zapraszamy na Nabożeństwa  Majowe do kościoła każdego dnia po Mszy św. o 1700,

z wyjątkiem środy, kiedy spotykamy się o godz. 2030.

Dzieci dziękują w Pierwszą rocznicę I Komunii św. dzisiaj na Mszy św. o godz. 1030

Siostry Szarytki, prowadzące Dom Dziecka w Kartuzach, w imieniu dzieci  serdecznie dziękują tegorocznym dzieciom pierwszokomunijnym i Ich Rodzinom – za piękne prezenty i ofiarę pieniężną w kwocie: 2600 zł. Bóg zapłać!

Za tydzień dodatkowa Msza św. częściowo w języku kaszubskim o godz. 1400.

Podczas Mszy św. śpiewał będzie i po Mszy św. zaprezentuje Koncert  zespół „Kaszubki” z Chwaszczyna.

Po dwuletniej przerwie z powodu pandemii, zapraszamy do udziału w Pikniku dla Niepełnosprawnych, który w tym roku będzie trwał tylko jeden dzień: 27 czerwca br. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby niepełnosprawne, jak również młodzież i osoby dorosłe, które pragną pełnić funkcję opiekuna. Zainteresowanych prosimy o zapisanie się w zakrystii lub biurze parafialnym, gdzie otrzymamy kartę informacyjną  ze szczegółowym programem. W piątek, 3 czerwca o godz. 1930 w „sali na górze” odbędzie się spotkanie organizacyjne dla opiekunów. Zapraszamy!

W dniach: 27 i 29 maja odbędzie się piesza pielgrzymka z Żukowa do Wejherowa organizowana przez parafię WNMP. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów: 23 maja o godz. 1830 w kościele Wniebowzięcia w Żukowie. Zapraszamy.

Dzisiaj zostaje ogłoszona błogosławioną Paulina Jaricot, założycielka m.in. RÓŻ RÓŻAŃCOWYCH. Cieszymy się, że w naszej Parafii istnieje już  5 Róż Matek i 1 Róża Ojców, ale nie ma jeszcze Róż dzieci i młodzieży. W najbliższą niedzielę po Mszy św. o 1030 odbędzie się kilkuminutowe spotkanie dla dzieci i młodzieży, którzy pragną odmawiać jedną dziesiątkę różańca przez okres jednego roku.  Serdecznie zapraszamy!

Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie serdecznie zaprasza na Festyn Integracyjny w Parku nad Jeziorkiem w Żukowie, w przyszłą niedzielę od godz. 1300. W programie wiele atrakcji, m.in. Koncert zespołu „Małe TGD”. Wstęp wolny! Szczegóły na plakacie i na naszej stronie internetowej.

W sobotę, 4 czerwca, w godzinach: 1000 – 1200 zapraszamy wszystkie dzieci na Festyn Parafialny.

W programie konkursy, zabawy, tańce i różne pyszności :)

W najbliższą sobotę, 28 maja o godz. 1900 zapraszamy na Mszę za wstawiennictwem Matki Bożej z Kibeho i św. Charbela z namaszczeniem olejem Świętego. Będziemy modlić się za wszystkich chorych i o pokój w Ukrainie. Intencje Mszy św. można zapisać na kartce i złożyć do skarbony przy obrazie Jezusa Miłosiernego.

Dzisiaj po Mszach św. przed kościołem można nabyć płytę z filmem DVD z Sakramentu Bierzmowania, a w zakrystii – płyty z filmem z I. Komunii św.

Dziękujemy wiernym z Żukowa, ul. Witosławy strona prawa za porządkowanie naszej świątyni. W sobotę na godz. 830 zapraszamy mieszkańców Żukowa, ul. Witosławy strona lewa. W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Kazimierza Bieniaszewskiego l. 75 z Żukowa ul. Jabłoniowa,

śp.  Barbary Czapiewskiej l. 64 z Gdyni  oraz  śp. Urszuli Kolka l. 84 z  Żukowa ul. Łąkowa.

Dobry Jezu, a nasz Panie…

Żukowo, dnia 21 maja 2022 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na Szóstą Niedzielę Wielkanocną

XV PIKNIK DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH - zaproszenie, program