Ogłoszenia duszpasterskie na 8 maja 2022

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA

Obchodzimy dzisiaj światowy Dzień Modlitw o Powołania.

Trzeba nam ciągle prosić Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych powołań

kapłańskich i zakonnych, gotowych podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata.

Dzisiaj Uroczystość Pierwszej Komunii św. w naszej parafii  o godz. 1000

Z tej racji Msze św. w niedzielę 8 maja odprawimy o godz. 730, 850, 1000 - Pierwsza  Komunia św., o 1200 i 1530.

Spotkania w tygodniu z rozdaniem pamiątkowych obrazków w poniedziałek i środę dla grupy sobotniej

oraz we wtorek i środę dla grupy niedzielnej o godz. 1700

Dzieci przeżywające Pierwszą rocznicę I Komunii św. zapraszamy na Mszę dziękczynną 22 maja  o godz. 1030.

Uroczystość Bierzmowania w naszej parafii pod przewodnictwem Abpa Tadeusza Wojdy,

odbędzie się 13 maja o godz. 1800. Intencje mszalne zamówione tego dnia na godz. 1700 odprawimy w koncelebrze o godz. 1800

Wszystkich bardzo serdecznie na tę Uroczystość zapraszamy. Wszystkich związanych z Uroczystością Bierzmowania, nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość o pokarmów mięsnych.

W niedzielę, 15 maja zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne spotkanie synodalne, które rozpoczniemy odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 1620 w kościele.

Parafia WNMP w Żukowie zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w dniach od 20 do 21 maja. Koszt 170 zł.

Szczegóły i zapisy u p. Elżbiety: 608 538 776.

W miesiącu maju w sposób szczególny czcimy Matkę Bożą, uczestnicząc w Nabożeństwach Majowych:

przy przydrożnych krzyżach, kapliczkach oraz w kościele. Prośmy Matkę Bożą o ustanie wojny w Ukrainie.

Zapraszamy na Nabożeństwa do kościoła każdego dnia po Mszy św.  o 1700,

z  wyjątkiem środy,  kiedy spotykamy się o godz. 2030.

Nabożeństwo Fatimskie 13 maja: różaniec i procesja z figurą – po Mszy św. o godzinie 800.

Dziękujemy wiernym zamieszkałym w Żukowie przy ul. Fredry i A. Krajowej Blok 24 za porządkowanie naszej świątyni.

W  sobotę na godz. 830 zapraszamy mieszkańców Żukowa ul. Zawadzkiego.

W czwartek zapraszamy na Adoracje Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św.  do godz. 1830.

Żukowo, dnia 7 maja 2022 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na Czwartą Niedzielę Wielkanocną

PYTANIA SYNODALNE