Ogłoszenia duszpasterskie na 1 maja 2022

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCNA

Przeżywamy Rok Rodziny. Zdajemy sobie sprawę jak wielką wartość w życiu każdego człowieka odgrywa rodzina, zwłaszcza w procesie wychowawczym oraz jak ważne jest chrześcijańskie wychowanie naszych dzieci  i odpowiednia formacja katechetyczna.

W miesiącu maju w sposób szczególny czcimy Matkę Bożą, uczestnicząc w Nabożeństwach Majowych:

przy przydrożnych krzyżach, kapliczkach oraz w kościele. Prośmy Matkę Bożą, Królową Pokoju o ustanie wojny w Ukrainie.

Zapraszamy na Nabożeństwa do kościoła każdego dnia po Mszy św.  o 1700, z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu

z wyjątkiem środy, kiedy spotykamy się o godz. 2030.

We wtorek 3 Maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. będziemy sprawowali jak w każdą niedzielę.

W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W pierwszy piątek zapraszamy do spowiedzi św. od 1530 oraz od 1815 do 1900. Msze św. sprawować będziemy o: 800, 1700 i 1900.

Ks. Proboszcz odwiedzi chorych z Sakramentami świętymi – w I. piątek, natomiast Ks. Sylwester – w I. sobotę.

Uroczystość Pierwszej Komunii św. w naszej parafii przeżywać będziemy w sobotę 7 maja o godz. 1100 oraz w niedzielę 8 maja

o godz. 1000. Z tej racji Msze św. w niedzielę 8 maja odprawimy o godz. 730, 850, 1000 - Pierwsza  Komunia św.,

o 1200 i 1530.

Uroczystość Bierzmowania w naszej parafii pod przewodnictwem Abpa Tadeusza Wojdy, odbędzie się

13 maja o godz. 1800. Intencje mszalne zamówione tego dnia na godz. 1700 odprawimy w koncelebrze o godz. 1800

Dzieci przeżywające Pierwszą rocznicę I Komunii św. zapraszamy na Mszę dziękczynną 22 maja  o godz. 1030.

W niedzielę, 15 maja zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne spotkanie synodalne, które rozpoczniemy odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 1620 w kościele.

Parafia WNMP w Żukowie zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w dniach od 20 do 21 maja.

Koszt 170 zł. Szczegóły i zapisy u p. Elżbiety: 608 538 776.

Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci przygotowujących się do Komunii św. za sprzątnięcie naszej świątyni.

W sobotę o godz. 900 zapraszamy mieszkańców Żukowa zamieszkałych przy ul. Tuwima A. Krajowej blok 24.

W czwartek z racji przygotowań do sakramentów Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie nie będzie.

Żukowo, dnia 30 kwietnia 2022 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na Trzecią Niedzielę Wielkanocną

PYTANIA SYNODALNE