Ogłoszenia duszpasterskie na 10 kwietnia 2022

NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ

Rozpoczynamy od Niedzieli Palmowej nasze parafialne rekolekcje do wtorku włącznie.

W poniedziałek i wtorek nauki dla dorosłych o godz. 800, 1700 i 1900.

Nauki dla dzieci i młodzieży szkolnej z Pępowa w poniedziałek, a dla dzieci i młodzieży Szkoły im. Jana Heweliusza  z Żukowa we wtorek według planu podanego przez nauczycieli i umieszczonego w dzisiejszym biuletynie. Rekolekcje przeprowadzi ks. Roman Rusinek, Pallotyn z Warszawy. W poniedziałek i we wtorek złożymy ofiary dla Ojca rekolekcjonisty i Zakonu Pallotynów.

Dzisiaj o godz.1500 już ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Prosić będziemy o dobre przeżycie Wielkiego Tygodnia dla całej wspólnoty parafialnej.

Kto z wiernych pragnie złożyć ofiarę na kwiaty do grobu Pańskiego, to przed wyjściem z kościoła znajduje się skarbona na ten cel.

Dzisiaj przed kościołem młodzież z Caritasu oferuje przystrojone przez siebie palmy.

Bóg zapłać wszystkim za udział w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta.

Policjantom  i Strażakom dziękujemy za bezpieczne przejście do kościoła WNMP w Żukowie.

Można przy ołtarzu Jezusa Miłosiernego zakupić świece wielkanocną w formie jajeczka  w cenie 18 zł.  Ofiary przeznaczone na hospicjum stacjonarne w Kartuzach.

Dziękujemy wiernym zamieszkałym w Żukowie, ul. Jabłoniowa Blok 9A za sprzątnięcie kościoła. W piątek, o godz. 900 zapraszamy do tej posługi wiernych zamieszkałych w Żukowie ul. Jabłoniowa Blok 9 B.

Rozpoczyna się bogata liturgia Wielkiego Tygodnia, przeżyjmy go w duchu miłości  i wdzięczności.

WIELKI  CZWARTEK

Wieczerza Wielkiego Czwartku o godzinie 1800. Po nabożeństwie – adoracja Najświętszego Sakramentu w ciemnicy do godziny 2300.

WIELKI  PIĄTEK

Adoracja w ciemnicy od godziny 800.

Dzieci, zwłaszcza przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy na Adorację o godz. 1200.

O godzinie 1800 zapraszamy na Drogę Krzyżową. Liturgia Męki Pańskiej po drodze krzyżowej. Po Nabożeństwie Krzyża, Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2300

Ofiary złożone w Wieli Piątek przeznaczone są na Grób Pański w Jerozolimie

Gorzkie Żale odśpiewamy o godzinie  2100. Od W. Piątku Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

WIELKA  SOBOTA

Adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godziny 800.

Święcenie pokarmów na stół Wielkanocny od godziny 1000 do 1600 co godzinę.

Podczas świecenia pokarmów złożymy skarbonki i ofiarę dla ubogich.

Ceremonie Wigilii Paschalnej o godzinie 1900.

Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 2200.

NIEDZIELA  ZMARTWYCHWSTANIA  PAŃSKIEGO

Msza św. Rezurekcyjna o godzinie 600 rozpocznie się procesją z Najświętszym Sakramentem.

Następne Msze św. o godzinie  900, 1030, 1200 i 1530. Nie będzie Mszy św. o godz. 730.

Żukowo, dnia 9 kwietnia 2022 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na Niedzielę Męki Pańskiej

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 2022