Ogłoszenia duszpasterskie na 20 marca 2022

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiaj o godzinie 1500, godzinie Miłosierdzia trzecia część Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Pragniemy dzisiaj ofiarować Gorzkie w intencji pokoju w Ukrainie i o nawrócenie grzeszników.

Po Mszy św. o godz. 1530 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i zapraszamy na kolejne spotkanie synodalne.

Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek dzieci i dorosłych o godz. 1700 oraz  młodzież i dorosłych o godz. 1900.

W najbliższy piątek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Tego dnia Papież Franciszek dokona Aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy  Niepokalanemu Sercu Maryi. We wszystkich świątyniach świata kapłani będą łączyć się z Papieżem poprzez Akt  Oddania. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa tego dnia w Drodze Krzyżowej, a podczas Mszy św. o godz. 1745 będziemy mogli podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

Pragniemy modlić się o pokój w Ukrainie. W tej intencji każdego dnia, z wyjątkiem piątku, po Mszy św. o 1700 odmówimy Różaniec św. Zapraszamy!

Cieszymy się, że już niektórzy z nas przyjęli do swoich domów uchodźców z Ukrainy.  Jest prośba, aby zgłosić to do parafii, a także do Urzędu Gminy w Żukowie pod nr  tel.  691 498 077.

Kto zechciałby przyjąć rodzinę, to prosimy o zabranie z zakrystii deklaracji.

Jako wspólnota parafialna pragniemy wspierać te rodziny, które przyjmą do swoich domów uchodźców, dlatego do koszy wystawionych przy obrazie Jezusa Miłosiernego można wkładać różnego rodzaju produkty żywnościowe długoterminowe, środki higieniczne, nowe ręczniki, pościel. Obecnie bardzo potrzebujemy kurtek wiosennych dla kobiet, dzieci i młodzieży w różnym wieku.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy już przekazali dar serca!

Prosimy, aby w zakrystii lub na parafialnym facebooku zgłaszać wszelkie potrzeby naszych Gości z Ukrainy.

Rekolekcje Wielkopostne przeżywać będziemy od Niedzieli Palmowej, 10 kwietnia  do Wielkiego Wtorku, 12 kwietnia włącznie. Szczegółowy plan zostanie podany  w przyszłym tygodniu. Spowiedź św. w sobotę przed  niedzielą Palmową.

Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pana Jezusa w Pierwszej Komunii św. odbędzie się w niedzielę, 3 kwietnia po Mszy św. o 1030 w kościele.

Dziękujemy wiernym zamieszkałym w Żukowie przy Jabłoniowej Blok 7B i 7C za posługę sprzątania kościoła. W najbliższą sobotę na godz. 830 zapraszamy wiernych z Żukowa, ul. Jabłoniowa Blok 7D.

W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu  od 1730 do 1830.

Żukowo, dnia 19 marca 2022 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na Trzecią Niedzielę Wielkiego Postu

PYTANIA SYNODALNE