Ogłoszenia duszpasterskie na 6 marca 2022

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W każdy piątek Wielkiego Postu, przychodzimy do naszych kościołów, aby wraz z Chrystusem i Jego Matką przebyć Drogę Krzyżową. Krzyż niech stanie się na nowo znakiem i przypomnieniem,  że największą wartością w naszym życiu jest miłość

z tego Krzyża płynąca. Zapraszamy na Drogę Krzyżową w piątek dzieci i dorosłych o godz. 1700

oraz  młodzież i dorosłych o godz. 1900.

W czasie Wielkiego Postu wielu z nas podejmuje trud umartwienia, jako wynagrodzenie za nasze grzechy i za grzechy naszych sióstr i braci. W tym roku nasze modlitwy i wyrzeczenia ofiarujmy szczególnie w intencji pokoju na świecie.

Dzisiaj o 1500,  w Godzinie Miłosierdzia zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a godzinie o 1630 zapraszamy do kościoła na kolejne spotkanie synodalne. Do grupy synodalnej mogą dołączyć osoby, które nie były obecne na poprzednim spotkaniu, a którym leży na sercu dobro Kościoła i naszej Parafii. Zapraszamy!

Tradycją lat ubiegłych zachęcamy do włączenia się w akcję „Caritas” poprzez zbiórkę pieniędzy do skarbonki w okresie Wielkiego Postu. Niech rodzinne skarbonki przyczynią się do praktykowania jałmużny wielkopostnej przez całe rodziny, niech będą okazją do pobudzenia w nas miłość do drugiego człowieka. Prosimy o zabranie skarbonki, znajdującej się przy prasie, którą przyniesiemy do świątyni podczas święcenia pokarmów w Wielką Sobotę.

Pragniemy modlić się o pokój w Ukrainie. W tej intencji każdego dnia, z wyjątkiem piątku,  po Mszy św. o 1700,  odmówimy Różaniec św. Zapraszamy!

Dziękujemy wszystkim wiernym, którzy złożyli ofiary na rzecz uchodźców z Ukrainy w ostatnich czasie – trwania wojny na Wschodzie.

Cieszymy się, że już niektórzy z nas przyjęli do swoich domów uchodźców z Ukrainy.  Jest prośba, aby zgłosić to do parafii,

a także do Urzędu Gminy w Żukowie pod  nr  tel.  691 498 077.

Kto zechciałby przyjąć rodzinę, to prosimy o zabranie z zakrystii deklaracji.

Można wpłacać również ofiary dla uchodźców przebywających na terenie naszej Gminy na numer konta  Caritas:

06 8345 1029 0203 2186 2000 0003

Jako wspólnota parafialna pragniemy wspierać te rodziny, które przyjmą do swoich domów uchodźców, dlatego do koszy wystawionych przy obrazie Jezusa Miłosiernego można wkładać różnego rodzaju produkty żywnościowe długoterminowe, środki higieniczne, nowe ręczniki... Na naszym parafialnym facebooku będziemy na bieżąco informować o ewentualnych potrzebach, dlatego prosimy, aby zgłaszać wszelkie problemy i zapotrzebowania.

Spotkanie z dziećmi  Komunijnymi we wtorek o godz. 1600 lub 1800 w kościele, a spotkanie młodzieży przed bierzmowaniem w piątek po drodze krzyżowej o godz. 1900.

Parafia WNMP w Żukowie organizuje pielgrzymkę do Częstochowy dla maturzystów.

Wyjazd całodobowy 12 marca o 530 z parkingu kościoła. Koszt 120 zł. Szczegóły u ks. Sylwestra

Dziękujemy wiernym z Żukowa, ul. Jabłoniowa Blok 5 i 5A za porządkowanie naszej świątyni. W najbliższą sobotę, na godz. 830 zapraszamy mieszkańców Żukowa, ul. Jabłoniowa  Blok 7 i 7A. W czwartek od 1730 - 1830 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Ossowskiego l. 92 z Żukowa, ul. Kruczkowskiego.

Zmarła śp. Eleonora Kosznik l. 87  z Żukowa, ul. Piłsudskiego

Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 1000.    Dobry Jezu,  a nasz Panie….

Żukowo, dnia 5 marca 2022 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na Pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu