Ogłoszenia duszpasterskie na 27 lutego 2022

ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzielimy się radością, że udało się wydrukować książki o Kibeho w języku rwandyjskim, w ilości 1000 egzemplarzy i przewieźć samolotem do Rwandy. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy poprzez ofiarę i modlitwę przyczynili się do tego pięknego dzieła! Misjonarz, Ks. Andrzej Jakacki – autor Książki, jest nam bardzo wdzięczny! W intencji naszej Parafii i wszystkich Darczyńców dzisiaj w Kibeho odprawia Mszę św., natomiast Nathalie – jedna z dziewcząt, które widziały Matkę Bożą w Kibeho, przysłała nam serdeczne podziękowanie. Relacje, zdjęcia, podziękowania możemy zobaczyć na naszej stronie internetowej, parafialnym facebooku oraz tablicy w tyle kościoła. Przy tablicy znajduje się również książka o Kibeho – w języku rwandyjskim oraz w jęz. polskim. Zachęcamy do obejrzenia!

28 dnia każdego miesiąca, zapraszamy do kościoła na Mszę św. o godzinie 1900 za wstawiennictwem św. Charbela

i Matki Bożej z Kibeho. Modlić się będziemy za wszystkich chorych, zwłaszcza na nowotwór, udzielając namaszczenia olejem św. Charbela oraz modlić się będziemy odmawiając koronkę do siedmiu boleści, prosząc Matkę Słowa, abyśmy rozważali i umiłowali Słowo Boże w naszym codziennym życiu. Intencje i prośby można zapisać na kartce i wrzucać do skrzyni stojącej przed obrazem Jezusa Miłosiernego.

We wszystkich złożonych intencjach będzie sprawowana Msza św. zbiorowa. Już w najbliższy poniedziałek, 28 lutego

o godz. 1900. Zapraszamy!

Kończy się tegoroczny karnawał. Pragniemy przygotować się do chrześcijańskiego wejścia w czas Wielkiego Postu poprzez wynagradzającą Adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy we wtorek na Adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 1500 do 1700.  O 1500 odmówimy wspólnie koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj po każdej Mszy św. dziesiątka różańca, jako przebłaganie za nasze słabości  i grzechy z prośbą o pokój na świecie.

Już w najbliższą środę przypada Popielec. Prośba papieża i Episkopatu Polski, aby tego dnia ofiarować modlitwy i post o pokój na Ukrainie i świecie. Po Mszy św. w najbliższą niedzielę  oraz w środę popielcową zbiórka do puszek na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Zapraszamy na Msze święte w środę popielcową o godzinie  800, 900, 1700 i  1900.

W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły, polegający na przyjęciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia.  Wstrzemięźliwość – obowiązuje  od 14 roku życia;  post – wszystkich między 18 a 60 r. życia.

Kolekta  tego dnia przeznaczona na ubezpieczenie kościoła.

Już w tym tygodni, w piątek pierwsza Droga Krzyżowa. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach dzieci

i dorosłych o godz. 1700, po drodze krzyżowej Msza św. o godzinie 1745, o godz. 1900 droga krzyżowa dla młodzieży

i dorosłych.

To również Pierwszy Piątek miesiąca. Spowiedź święta: 1600 – 1700 i od 1815 – 1900 .

Ks. Proboszcz w I  piątek, a ks. Sylwester w I sobotę odwiedzi chorych z sakramentami świętymi.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym już w najbliższą niedzielę o godzinie 1500.

Dzieci Komunijne i kandydatów do Bierzmowania w tym tygodniu prosimy o uczestnictwo we Mszy św. w Środę Popielcową oraz w piątek w Drodze Krzyżowej.

W kolejnym tygodniu: we wtorek, 8 marca: spotkanie dzieci komunijnych o g. 1600 lub 1800, natomiast kandydatów do Bierzmowania – w piątek, 11 marca po drodze krzyżowej o g. 1900.

W I Niedzielę Wielkiego Postu, 6 marca o godz. 1630 do kościoła zapraszamy na kolejne spotkanie synodalne. Do grupy synodalnej mogą dołączyć osoby, które nie były obecne na poprzednim spotkaniu, a którym leży na sercu dobro Kościoła i naszej Parafii. Zapraszamy!

Dziękujemy wiernym zamieszkałym w Żukowie przy ul. Leśnej za posługę sprzątania kościoła. W najbliższą sobotę na godz. 900 zapraszamy wiernych z Żukowa, ul. Jabłoniowa, Blok 5 i 5A

Zmarła śp, Edyta Stenzel l. 86 z Żukowa , ul. Łąkowa. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 1200.

Dobry Jezu,  a nasz Panie….

Żukowo, dnia 26 lutego 2022 roku.                                                Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na Ósmą Niedzielę Zwykłą

PYTANIA SYNODALNE