Ogłoszenia duszpasterskie na 6 lutego 2022

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj w niedzielę 6 lutego gościmy przedstawiciela trzeciego zakonu Paulistów, który oferuje nam Ewangelie na każdy dzień 2022 r. Można ją będzie nabyć po każdej Mszy Świętej w cenie 12 zł. Jest też Ewangelia dla dzieci oraz egzemplarze Pisma Świętego.

Mamy nadzieję, że ta promocja przyczyni się do częstszego sięgania  po Pismo św. i życia Słowem Bożym na co dzień.

Również dzisiaj, podczas Mszy św. o 1030 poświęcimy świece dzieciom Komunijnym.

Spotkania w kościele przed I Komunią św. będą kontynuowane po feriach zimowych. Prosimy rodziców o dostarczenie metryk chrztu św. swojego dziecka, którzy jeszcze tego nie uczynili.

W piątek, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dnia 11 lutego 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej dziewczynce Bernadecie. Do Lourdes pielgrzymują zwłaszcza ludzie chorzy z całego świata. Z tego też tytułu tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Chorego.

Zapraszamy na Mszę świętą w piątek z udzieleniem sakramentu chorych o godz. 1700, gdzie modlić się będziemy za osoby chore i starsze.

Ks. Sylwester w sobotę, 12 lutego odwiedzi chorych z sakramentami św.

Uroczystość Pierwszej Komunii św. odbędzie się w dwóch grupach według zapisu: 7 maja o godz. 1100 i 8 maja o godz. 1000, natomiast Uroczystość Bierzmowania: 13 maja o godz. 1800. Sakramentu Ducha Świętego udzieli Ks. Abp Tadeusz Wojda.

Po dłuższej przerwie wznawiamy spotkania grupki „Dzieci Maryi”.  W najbliższy piątek, o godz. 1730 do 1830 zapraszamy serdecznie do kościoła wszystkie dzieci i młodzież, którzy pragną modlić się za parafię, naśladować Maryję oraz poznawać osoby Świętych i Błogosławionych.

Dziękujemy wiernym zamieszkałym w Pępowie przy ulicy Parkowej i Wiśniowej za sprzątnięcie kościoła. W najbliższą sobotę, na godz. 830 zapraszamy wiernych zamieszkałych w Pępowie, przy ulicy Polnej, Arniki i Tęczowej. W czwartek  Adoracja Najświętszego Sakramentu od  1730 do 1830.

Żukowo, dnia 5 lutego 2022 roku.                                       Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na Piątą Niedzielę Zwykłą

PYTANIA SYNODALNE