Ogłoszenia duszpasterskie na 30 stycznia 2022

CZWARTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj o godz. 1400 dodatkowa Msza św. częściowo w języku kaszubskim. Zapraszamy. Ze względu na chorobę dyrygenta chór Kaszubki z Chwaszczyna nie wystąpi dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej. Przepraszamy

Od poniedziałku Msze św. w dni powszednie sprawować będziemy o godz. 800 i 1700. Biuro parafialne czynne od wtorku do soboty w godz. od 1745 do 1830 z wyjątkiem, Świąt,  Uroczystości i I. piątków miesiąca.

1 lutego o godz. 1630 w kościele po raz pierwszy zostanie wspólnie odmówiony różaniec św. przez Różę Męską Żywego Różańca pod patronatem św. Ojca Pio

W środę, 2 lutego, obchodzimy Święto Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia będziemy sprawować Msze św. o 800, 900 i 1700.  Na Mszach św. poświęcenie świec, gromnicy.

Drugiego lutego obchodzimy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta przeznaczona na zakony kontemplacyjne.

2 lutego, w Tradycji kończy się okres Bożego Narodzenia. Pragniemy więc uroczyście pożegnać żłobek i podziękować Panu Bogu za tajemnicę Wcielenia.

W tygodniu pierwszy piątek. Dodatkowa Msza św. o godzinie 1900. Od godziny 1600 i od godz. 1830 okazja do spowiedzi świętej. Między Mszami wieczorem Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Za tydzień w niedzielę 6 lutego gościć będziemy przedstawiciela trzeciego zakonu paulistów, który zaproponuje nam Ewangelie na każdy dzień 2022 r. Można je będzie nabyć po każdej Mszy Świętej w cenie 12 zł. Będzie też Ewangelia dla dzieci oraz egzemplarze Pisma Świętego. Mamy nadzieję, że ta promocja przyczyni się do częstszego sięgania                        po Ewangelię i życia Słowem Bożym na co dzień.

W niedzielę, 6 lutego, podczas Mszy św. o 1030 poświęcimy świece dzieciom Komunijnym, a we wtorek, 1 lutego, w godzinach: 1700 do 1900 w sali na górze – Pani krawcowa zaprasza do odbioru alb komunijnych.   Spotkania w kościele przed I Komunią św. będą kontynuowane po feriach zimowych.

Również w niedzielę, 6 lutego o godzinie 1430 w naszej świątyni będziemy mogli obejrzeć spektakl pt. "SYN" w wykonaniu Teatru Katolickiego "Jutrznia" z Chwaszczyna. Serdecznie zapraszamy!

Ks. Proboszcz odwiedzi chorych w I piątek, a ks. Sylwester w sobotę 12 lutego.

Dziękujemy wiernym zamieszkałym w Pępowie przy ulicy Podgórnej, Górnej  i Krótkiej za sprzątnięcie kościoła. W najbliższą sobotę, na godz. 900 zapraszamy wiernych zamieszkałych w Pępowie, przy ulicy Parkowej  i Wiśniowej. W czwartek  Adoracja Najświętszego Sakramentu od  1730 do 1830.

W sobotę odbył się pogrzeb śp. Krystyny Skierka l. 89 z Żukowa, ul. A. Krajowej, we wtorek o godz. 1000 odbędzie się pogrzeb śp. Feliksa Fularczyk l. 85 z Żukowa ul. Leśna, a w środę o 1200 śp. Danuty Kunikowskiej l. 65 z Pępowa.

Dobry Jezu, a nasz Panie…

Żukowo, dnia 29 stycznia 2022 roku.                                       Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na Czwartą Niedzielę Zwykłą

PYTANIA SYNODALNE