Ogłoszenia duszpasterskie na 23 stycznia 2022

TRZECIA NIEDZIELA ZWYKŁA

Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Słowa Bożego. Zachęcamy do codziennego czytania Pisma świętego.

Dzisiaj  podczas Mszy św. o godz. 900 i 1030 śpiewał będzie chór Ascoltate z zespołem, działający przy Ośrodku Kultury i Sportu w Żukowie.

Natomiast w niedzielę, 30 stycznia podczas Mszy św. o godz. 1400 śpiewał będzie zespół regionalny Kaszubki z Chwaszczyna. Po Mszy krótki koncert.

Za tydzień w niedzielę o godzinie 1400 dodatkowa Msza św. częściowo w języku kaszubskim. Zapraszamy!

Trwamy w Tygodniu Ekumenicznym, kiedy w sposób szczególny modlimy się o jedność Chrześcijan.

W tym roku, przeżywamy go pod hasłem: „Zobaczyliśmy  Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”.

Msze św. sprawujemy od poniedziałku do piątku tylko rano o godzinie 730 i 800, w sobotę  o godzinie 800 i 1700, a w niedziele o 730, 900, 1030 , 1200 i 1530.

Biuro parafialne w tygodniu czynne codziennie od 830 do 930, a w sobotę także po wieczornej Mszy świętej.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim wiernym, którzy uczestniczyli o godz. 1800 w miesiącu styczniu we Mszy św. tzw. – kolędowej.

Dziękujemy za życzenia i słodkości. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Z radością informujemy, że zawiązała się w naszej wspólnocie parafialnej Męska Róża Żywego Różańca. Róża za patrona obrała św. Ojca Pio.

Za dwa tygodnie, w niedzielę, 6 lutego, podczas Mszy św. o 1030 poświęcimy świece dzieciom Komunijnym, a we wtorek, 1 lutego, w godzinach: 1700 do 1900   sali na górze – Pani krawcowa zaprasza do odbioru alb komunijnych.

Spotkania w kościele przed I Komunią św. będą kontynuowane po feriach zimowych.

Dziękujemy wiernym zamieszkałym w Pępowie przy ul. Sikorskiego za sprzątnięcie kościoła. W najbliższą sobotę, na godz. 830 zapraszamy wiernych zamieszkałych w Pępowie, przy ulicy Podgórnej, Górnej i Krótkiej.

W poniedziałek odbył się pogrzeb  śp. Jerzego Pekrun z Żukowa, w czwartek śp. Ryszarda Gruźdź l.77 z Żukowa, ul. A. Krajowej oraz w piątek śp. Jadwigi Trawickiej z Żukowa. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Żukowo, dnia 22 stycznia 2022 roku.                                       Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na Trzecią Niedzielę Zwykłą

PYTANIA SYNODALNE