Ogłoszenia duszpasterskie na 2 stycznia 2022

II. NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

Na rozpoczęcie czasu, który jest mierzony godzinami, dniami i miesiącami niech  Pan Bóg wszystkim drogim parafianom i gościom błogosławi:

Dzisiaj  w Nowy Rok Msze święte sprawujemy  o godzinie:  900, 1030, 1200, 1530 i 1700

Informujemy, że w styczniu, biuro parafialne jest czynne tylko w godzinach rannych: od 830 do 900, a w soboty –  także po Mszy św. wieczornej od 1745 do 1830.

Msze św. sprawujemy w tym tygodniu  od poniedziałku  do środy o 730 i 800 ,  a w sobotę Msza św. o godz. 800  i 1700

W I piątek Msze św. odprawimy o godz. 800, 1700 i 1900 . Okazja do spowiedzi św. od godz. 1600 oraz od godz.. 1840

Chorych  odwiedzimy -  w piątek ks. Proboszcz, a w sobotę ks. Sylwester.

W najbliższy czwartek, Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli,. Msze św. będziemy sprawowali o 730, 900, 1030, 1200 i 1530 O godz. 900 śpiewał będzie chór Harmonia,  a o godz. 1200 Mszę św. odprawi ks. Bp Wiesław Szlachetka.

Zapraszamy  do udziału w Orszaku Trzech Króli, 6 stycznia 2022 roku.  W tym roku ze względu na pandemię wirusa w kameralnym gronie, tylko w kościele. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1200, po której zobaczymy scenki orszakowe. Następnie wraz z Trzema Królami, oddamy pokłon Jezusowi, poprzez wspólny śpiew naszych pięknych polskich i kaszubskich kolęd, z towarzyszeniem  Żukowskiej Orkiestry Dętej.  Bardzo prosimy, aby już na Mszę św. przybyć w stroju orszakowym – możemy przebrać się np. za Aniołka, Pasterza czy Rycerza.    Mile widziane są stroje regionalne. Zapraszamy!!!

W tym roku tradycyjnej kolędy ze względu na pandemię wirusa nie będzie.  Zapraszamy wiernych do udziały we Mszy św. wieczornej, którą będziemy sprawowali od poniedziałku do piątku w miesiącu styczniu o godzinie 1800. . Pierwsze spotkanie: 3 stycznia. Podczas Mszy św. sprawowanej w intencji wiernych mieszkających przy wyznaczonych ulicach, modlić się będziemy o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla nich. Po Mszy św. pamiątkowy obrazek i film o Eucharystii  dla każdej rodziny. Kto zechce będzie mógł także złożyć ofiarę kolędową. Plan zaproszeń wiernych umieszczony  na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.

Dziękujemy wiernym zamieszkałym w Pępowie przy ul. Lipowej za sprzątnięcie kościoła. W sobotę o godz. 830 zapraszamy do tej posługi mieszkańców Pępowa, ul. Staszica.

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jadwigi Plichta l.90 z Żukowa ul. Kruczkowskiego  oraz  Czesława Cyman l. 56 z Pępowa ul. Graniczna.  Zmarł śp. Brunon Stenzel,  l. 88 z Żukowa, ul. Łąkowa. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 1400 . Dobry Jezu, a nasz Panie…

Żukowo, dnia 1 stycznia 2022 roku.                                       Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na II. Niedzielę po Bożym Narodzeniu

KIBEHO