Ogłoszenia duszpasterskie na 26 grudnia 2021

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY

W dzisiejszą niedzielę, która jest ostatnią już niedzielą kończącego się roku, czcimy Świętą Rodzinę, która dla nas i dla naszych rodzin jest wzorem i odniesieniem, jak mamy żyć w rodzinie i poprzez rodzinę. Dziękując Panu Bogu za miniony czas, odmówimy dziesiątkę Różańca św. po każdej Mszy św.

W piątek o godz. 1700 zapraszamy na Mszę św. z podziękowaniem za Stary Rok. Po Mszy wystawienie Najświętszego  Sakramentu i modlitwy dziękczynno – błagalne. Na dzień 31 grudnia ks. Abp Tadeusz Wojda udziela dyspensy od pokarmów mięsnych.

W sobotę, Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Światowy Dzień Pokoju. Msze święte, aby umożliwić wszystkim uczestnictwo w Eucharystii, sprawować będziemy o godzinie:  900, 1030, 1200, 1530 i 1700.

Msze św. po świętach i w styczniu,  w dni powszednie  tylko rano o godzinie 730 i 800  z wyjątkiem soboty, gdzie Msze św. odprawimy o 800 i 1700.

Informujemy, że w styczniu, Biuro parafialne jest czynne tylko w godzinach rannych: od 830 do 900, a w soboty – zapraszamy  od 1745 do 1830.

Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli, 6 stycznia 2022 roku. To będzie już nasz X. Żukowski Orszak, ale ze względu na pandemię wirusa, w kameralnym gronie, tylko w kościele.  Ze Szkół zapraszamy delegacje, aby pokłonić się Dzieciątku Jezus. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1200, po której zobaczymy scenki orszakowe. Następnie wraz z Trzema Królami, oddamy pokłon Jezusowi, poprzez wspólny śpiew naszych pięknych polskich i kaszubskich kolęd, z towarzyszeniem  Żukowskiej Orkiestry Dętej.  Bardzo prosimy, aby już na Mszę św. przybyć w stroju orszakowym – możemy przebrać się np. za Aniołka, Pasterza czy Rycerza. Mile widziane są stroje regionalne. Zapraszamy!!!

W tym roku tradycyjnej kolędy ze względu na pandemię wirusa nie będzie, dlatego zapraszać będziemy wiernych do udziału we Mszy św. wieczornej, którą będziemy sprawowali od poniedziałku do piątku w miesiącu styczniu o godzinie 1800. Pierwsze spotkanie: 3 stycznia. Podczas Mszy św. sprawowanej w intencji wiernych mieszkających przy wyznaczonych ulicach, modlić się będziemy o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla nich. Po Mszy św. pamiątkowy obrazek i film, dla każdej rodziny. Kto zechce będzie mógł także złożyć ofiarę kolędową. Plan zaproszeń wiernych umieszony  na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej.

W tylnej części kościoła możemy podziwiać piękne Stajenki Betlejemskie, wykonane przez uczniów SP nr 2 w Żukowie. Dziękujemy i gratulujemy!

Dziękujemy scholi  Armia Pana wraz z rodzicami za udział w przygotowaniu Żłóbka i sprzątaniu kościoła. W najbliższy piątek o godz. 830 zapraszamy do tej posługi mieszkańców Pępowa, ul. Lipowa i Leśna .

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Heleny Fularczyk l. 89 z Żukowa ul. Słoneczna  oraz w Baninie śp. Pawła Krefta l. 16 z Pępowa ul. Gdańska.

Dobry Jezu, a nasz Panie…

Żukowo, dnia 25 grudnia 2021 roku.                                       Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na Niedzielę Świętej Rodziny

KIBEHO