Ogłoszenia duszpasterskie na 12 grudnia 2021

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

Dzisiejsza niedziela zwana jest „GAUDETE” – Niedzielą Radości!

Minął już półmetek tegorocznego Adwentu. W tym momencie trzeba się zapytać: jak ten czas przeżywamy?

Zapraszamy na Msze święte roratnie, które sprawujemy codziennie o godz. 650. Dziękujemy wszystkim, którzy nie opuścili żadnego dnia i zachęcamy do uczestnictwa w roratach. Jest jeszcze kilka wolnych plansz z obrazkami na każdy dzień adwentowego czuwania. Zapraszamy!

Przed kościołem młodzież z Caritasu oferuje Opłatek pobłogosławiony i poświęcony oraz sianko na stół wigilijny, także świece, wspierające akcję ,,Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Koszt świecy małej - 6 zł, dużej 16 zł., a sianka za dobrowolną ofiarę. Dostępne są także nasze parafialne kalendarze w cenie 5 zł. Wszystkie te rzeczy dostępne są również w zakrystii.

W środę, 22 grudnia spowiedź święta w naszej wspólnocie z udziałem spowiedników z sąsiedniej parafii w mniejszej ilości ze względu na pandemię, w godz. od  745 do 830  i po południu od 1600 do 1700 i od 18 do 1930.

Dziękujemy harcerzom, którzy podczas Mszy św. roratniej, w sobotę 18 grudnia przyniosą Światełko Pokoju z Betlejem.

Do końca roku kalendarzowego istnieje możliwość wsparcia Misji, poprzez złożenie ofiary na wydruk książki o Kibeho w języku afrykańskim. Dzisiaj 28 listopada przypada 40 rocznica objawień. Można złożyć ofiarę na założone na ten cel konto parafialne lub zakupując książkę o objawieniach w Kibeho, wyłożonej na stoliku przy prasie. Nr konta jest podany na stronie internetowej Parafii i na facebooku. Bóg zapłać Tym, którzy  złożyli ofiarę!

W tym roku również tradycyjnej kolędy ze względu na pandemię wirusa nie będzie.  Dlatego zapraszać będziemy wiernych jak w ubiegłym roku do udziału   we Mszy św. wieczornej, którą będziemy sprawowali w miesiącu styczniu o godzinie 1800. Pierwsze spotkanie 3 stycznia. Podczas Mszy św. sprawowanej w intencji wiernych mieszkających przy wyznaczonych ulicach, modlić się będziemy o zdrowie  i Boże błogosławieństwo dla nich. Po Mszy św. pamiątkowy obrazek. Kto zechce będzie mógł także złożyć ofiarę kolędową. Plan zaproszeń wiernych umieszony w dzisiejszym  biuletynie, na tablicy ogłoszeń i na facebooku .

Serdecznie gratulujemy młodzieży wraz z opiekunami Szkolnego Koła Caritas ze SP w Pępowie, otrzymania tytułu „Samarytanina Roku 2021”.

Cieszymy się również sukcesami czołowych miejsc na Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Pasterskich w Ciechanowcu, gdzie nasz organista – Pan Paweł Gruba zajął I. miejsce, Antonina Gruba - 3 miejsce i Andrzej Galiński – I. miejsce. Gratulujemy!

Dziękujemy parafianom zamieszkałym w Pępowie przy ul. Modrzewiowej za sprzątnięcie kościoła. W najbliższą sobotę, po roratach zapraszamy wiernych zamieszkałych w Pępowie przy ul. Brzozowej. W czwartek  zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Urszuli Szmaglińskiej l.85 z Żukowa, ul. Legionów, oraz śp. Alfonsa Toporek l. 96 z Pępowa ul. Chłopska. Dobry Jezu…

Żukowo, dnia 12 grudnia 2021 roku.                                       Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na Trzecią Niedzielę Adwentu

KIBEHO