Ogłoszenia duszpasterskie na 5 grudnia 2021

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej ks. Roberta Zielińskiego z naszego Seminarium Duchownego w Gdańsku - Oliwie, który głosi słowo i prosi o ofiary na rzecz Seminarium.

Podczas Mszy św. o godz. 1030 zostaną poświecone medaliki dzieciom,  które przygotowują się do I Komunii.

Przeżywany przez nas czas Adwentu ma być czasem naszej wewnętrznej, duchowej mobilizacji. Czekamy bowiem i przygotowujemy się na spotkanie  z Panem. Wykorzystajmy więc ten piękny dar, jaki nam w tym okresie daje Kościół przez odprawiane Msze święte roratnie. Sprawujemy je codziennie o godzinie 650. Zapraszamy

W środę, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Święto to wyraża wiarę Kościoła, że Maryja, wybrana przez Boga na Matkę Jego Syna, została poczęta i urodziła się, jako jedna z ludzi, bez zmazy grzechu pierworodnego. W Baninie dzisiaj o godzinie 1200 suma odpustowa.

Są takie dni w roku, są takie godziny w ciągu dnia, kiedy niebo wydaje się być  bliżej nas. Z roku na rok daje się zaobserwować rosnącą falę wiernych, którzy 8 grudnia o godzinie 1200 w sposób szczególny oddają się pod opiekę Matki Bożej. Zapraszamy do modlitwy, kościół będzie również otwarty w środę w godzinach południowych.

Przed kościołem młodzież z Caritasu oferuje Opłatek pobłogosławiony i poświęcony  oraz sianko na stół wigilijny, także świece, wspierające akcję ,,Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

Koszt świecy małej - 6 zł, dużej 16 zł., a sianka za dobrowolną ofiarę.

Dostępne są także nasze parafialne kalendarze w cenie 5 zł.

Wszystkie te rzeczy dostępne są również w zakrystii w ciągu tygodnia

Do końca roku kalendarzowego istnieje możliwość wsparcia Misji, poprzez złożenie ofiary na wydruk książki o Kibeho w języku afrykańskim. 28 listopada przeżywaliśmy 40 rocznicę objawień. Można złożyć ofiarę na założone na ten cel konto parafialne lub zakupując książkę o objawieniach w Kibeho, wyłożonej na stoliku przy prasie.

Nr konta jest podany na stronie internetowej Parafii i na facebooku. Bóg zapłać Tym, którzy  złożyli ofiarę!

Dziękujemy parafianom zamieszkałym w Pępowie  przy  ul. Chłopskiej i Wiejskiej za sprzątnięcie kościoła.

W najbliższą sobotę, po roratach zapraszamy wiernych zamieszkałych w Pępowie przy ul. Lipowej.

W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

Żukowo, dnia 5 grudnia 2021 roku.                                       Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na Drugą Niedzielę Adwentu

KIBEHO