Ogłoszenia duszpasterskie na 28 listopada 2021

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU

W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się Nowy Rok Liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”.

Najpiękniejszym wzorem przeżywanego Adwentu jest dla nas Matka Najświętsza. Częste uczestniczenie w tym czasie we Mszy świętej roratniej, niech będzie dla nas pomocą w głębszym przeżywaniu tego świętego czasu oczekiwania. Zapraszamy na roraty całe rodziny.

Zapraszamy na Msze święte roratnie dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych codziennie o godzinie 650. Roraty rozpoczynamy modlitwą poranną.

Lampiony są  do zakupienia przy prasie.

W tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od 1600 do 1830. Msze św. odprawimy o 630 , 1700 i o 1900. Miedzy Mszami po południu Adoracja. W piątek Ks. Proboszcz odwiedzi chorych z sakramentami św.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej wspólnocie parafialnej przedstawiciela naszego Seminarium Duchownego w Gdańsku - Oliwie, który wygłosi słowo i poprosi o ofiary na rzecz Seminarium.

Za tydzień, 5 grudnia, podczas Mszy św. o godz. 1030 zostaną poświęcone medaliki dzieciom,  które przygotowują się do I Komunii.

W Kościele trwa Synod możemy odpowiedzieć na pytania synodalne, które umieszczone są na stronie parafialnej i przy prasie. Odpowiedzi można wrzucić do skrzyni znajdującej się przy obrazie Jezusa Miłosiernego bądź drogą mailową. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji synodu.

Dla ułatwienia funkcjonowania naszej parafii została zamontowana w kruchcie kościoła bezdotykowa kropelnica, a w kościele umieszczony przy bocznym wejściu z prawej strony ofiaromat umożliwiający bezgotówkową wpłatę środków pieniężnych na konto parafialne.

Do końca roku kalendarzowego istnieje możliwość wsparcia Misji, poprzez złożenie ofiary na wydruk książki o Kibeho w języku afrykańskim. Można złożyć ofiarę na założone na ten cel konto parafialne lub zakupując książkę o objawieniach w Kibeho, wyłożonej na stoliku przy prasie. Nr konta jest podany na stronie internetowej Parafii i na facebooku. Bóg zapłać Tym, którzy już złożyli ofiarę!

Za tydzień młodzież z Caritasu będzie oferować sianko na stół wigilijny i świece, wspierające akcję ,,Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Koszt świecy małej - 6 zł, dużej 16 zł., a sianka za dobrowolną ofiarę. Dostępne będą także nasze parafialne kalendarze w cenie 5 zł.

Opłatek pobłogosławiony i poświęcony na stół wigilijny, już dzisiaj można nabyć w zakrystii, a za tydzień także przed kościołem.

Dziękujemy parafianom zamieszkałym w Pępowie  przy  ul. Wichrowej i Halnej za sprzątnięcie kościoła. W najbliższą sobotę, po roratach zapraszamy wiernych zamieszkałych   w Pępowie przy ul. Chłopskiej i Wiejskiej W czwartek  zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu

Żukowo, dnia 27 listopada 2021 roku.                                       Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na Pierwszą Niedzielę Adwentu

KIBEHO