Ogłoszenia duszpasterskie na 21 listopada 2021

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

W odnowionej liturgii Kościoła Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata obchodzi się w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko, co rodzaj ludzki w porządku przyrodzonym i nadprzyrodzonym posiada, i czego się spodziewa, ma swój początek i swoje ukoronowanie  w Jezusie Chrystusie.

Dzisiaj przed kościołami  w Polsce zbiórka do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej.

Jutro wspomnienie św. Cecylii patronki  muzyki kościelnej, zatem wszystkim grającym na instrumentach, organach i śpiewającym, organistom, zespołom, scholi składamy podziękowania i zanosimy modlitwy o zdrowie i Boże błogosławieństwo.

W życiu liturgicznym Kościoła kończy się kolejny rok. Za tydzień Adwent, którym rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny pod hasłem ,,Posłani w pokoju Chrystusa”.  Już dziś zapraszamy na Msze św. roratnie, które sprawować będziemy o godzinie 650

Kręgi czcicieli Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej zapraszają przed Adwentem na nocną Adorację Najświętszego Sakramentu z piątku na sobotę.

Prosimy do końca listopada, kto ma takie pragnienie o odpowiedź na pytania synodalne zamieszczone na stronie parafialnej oraz wyłożone na stoliku przy bocznym ołtarzu.

1. zapisanie na kartce odwiedzi na wybrane pytania i złożenie do skarbony znajdującej się

przy Obrazie Jezusa Miłosiernego

1. Przesłanie odpowiedzi na adres mailowy parafii – poprzez stronę internetową.

Na podstawie tych odpowiedzi zostanie przygotowane sprawozdanie, które przekażemy na etap diecezjalny Synodu. Cieszymy się, że już niektórzy przesłali odpowiedzi. Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji Synodu.

Stolica Apostolska przedłuża możliwość zyskania odpustu zupełnego za naszych bliskich zmarłych do końca listopada pod zwykłymi warunkami.

Chór Harmonia z Żukowa zaprasza do swojej wspólnoty nowych członków. Próby w każdą środę o godz. 1830 w szkole katolickiej.

Policja przypomina o zakładanie maseczek w obiektach zamkniętych.

Do końca roku kalendarzowego istnieje możliwość wsparcia Misji, poprzez złożenie ofiary na wydruk książki o Kibeho w języku afrykańskim. Można złożyć ofiarę na założone na ten cel konto parafialne lub zakupując książkę o objawieniach w Kibeho, wyłożonej na stoliku przy prasie. Nr konta jest podany na stronie internetowej Parafii i na facebooku. Bóg zapłać Tym, którzy już złożyli ofiarę!

Dziękujemy parafianom zamieszkałym w Pępowie  przy  ul. Granicznej, Akacjowej i Jaśminowej za sprzątnięcie kościoła. W najbliższą sobotę, na godz. 830 zapraszamy wiernych zamieszkałych w Pępowie przy ul. Wichrowa Górka i Halna. W czwartek  zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Czesława Sugalskiego l. 92 z Małkowa i Tucholi, a 23 listopada o godz.. 11 w kościele w Gdańsku – Emaus odbędzie się pogrzeb lekarza śp. Wojciecha Kupper  l. 54. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Żukowo, dnia 20 listopada 2021 roku.                                       Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

KIBEHO