Ogłoszenia duszpasterskie na 7 listopada 2021

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA

Papież Franciszek zaprasza wszystkich ochrzczonych do udziału w Synodzie nt. synodalności w Kościele; Synodalność – to wspólna droga, wspólnotowe rozeznawanie, jaki jest i jaki powinien być Kościół XXI wieku. Tematem obecnego Synodu  jest:

Ku Kościołowi Synodalnemu: KOMUNIA – UCZESTNICTWO – MISJA”.

W naszej Archidiecezji inauguracja etapu diecezjalnego miała miejsce 23 października br. w Archikatedrze Oliwskiej. Obecnie trwa etap parafialny, który zakończy się w maju 2022 roku. Kolejnym etapem – jest poziom diecezjalny, gdzie przedstawione zostaną wnioski zebrane z poszczególnych parafii.

W biuletynie i na stronie internetowej naszej parafii można znaleźć pytania, które mają animować dyskusję synodalną. Bardzo prosimy, aby  zapoznać się z nimi i włączyć w dyskusję synodalną poprzez odpowiedź na jedno, kilka bądź wszystkie pytania.

Prosimy do końca listopada o odpowiedzi na piśmie na dwa możliwe sposoby:

1. zapisanie na kartce odwiedzi na wybrane pytania i złożenie do skarbony znajdującej się

przy Obrazie Jezusa Miłosiernego (prosimy o podpisanie – kto jest autorem tych wypowiedzi, np Imię i Nazwisko lub Rodzina: …. lub pracownicy … lub wierni z ulicy ….)

1. Przesłanie odpowiedzi na adres mailowy parafii – poprzez stronę internetową parafii

Odbędą się także konsultacje w grupach parafialnych.

Na podstawie tych odpowiedzi zostanie przygotowane sprawozdanie, które przekażemy  na etap diecezjalny Synodu.

Wszystkich prosimy o modlitwę w intencji Synodu, szczególnie tą, którą zaproponował Ojciec święty Franciszek (tekst modlitwy – w biuletynie i na stronie internetowej)

W czwartek, 11 listopada – mija 103. rocznica od chwili, kiedy po długiej niewoli Polska    na nowo się odrodziła. Msze 11 listopada sprawować będziemy jak w każdą niedzielę   o 730, 900, 1030, 1200 i 1530. Po każdej Mszy św. dziesiątka różańca w intencji Ojczyzny.

Zdrowaśki jednorazowe lub całoroczne na godz. 730 lub 900 można składać w zakrystii   lub biurze parafialnym.

Stolica Apostolska przedłuża możliwość zyskania odpustu zupełnego za naszych bliskich zmarłych do końca listopada pod zwykłymi warunkami, korzystajmy z tych darów Kościoła.

Dzisiaj, w przerwach między Mszami św. przed południem – zapraszamy do odwiedzenia naszego parafialnego sklepiku.

Chór „Harmonia” z Żukowa zaprasza do swojej wspólnoty nowych członków. Próby w każdą środę o godz. 1830 w Szkole Parafialnej.

Dziękujemy parafianom zamieszkałym w Pępowie  przy ul. Trepczyka i Paderewskiego za sprzątnięcie kościoła.

W najbliższą sobotę, na godz. 830 zapraszamy wiernych zamieszkałych w Pępowie przy ul. Majkowskiego i Hallera.

Żukowo, dnia 6 listopada 2021 roku.                                       Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na XXXII Niedziele zwykłą

KIBEHO