Ogłoszenia duszpasterskie na 31 października 2021

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA

Pamiętajmy, iż w poniedziałek w Uroczystość Wszystkich Świętych mamy jako katolicy obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej. W tym dniu uwielbiamy Boga wieków w Jego świętych – ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego odwiecznemu prawu. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności, na radosne spotkanie z Ojcem w niebie. Msze święte 1 listopada sprawować będziemy o godzinie 730, 900, 1030 i 1200.

Na godzinę 1030 zapraszamy dzieci, które zechcą przebrać się w którąś z osób Świętych lub Błogosławionych. Po południu o godzinie 1430 Msza św. na cmentarzu w Żukowie, po której odbędzie się procesja żałobna  z modlitwami za zmarłych.

W tych dniach, w sposób szczególny pamiętamy o zmarłych. Pamięć ta niech będzie nie tylko wyrazem naszej kultury, ale przede wszystkim wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli już do wieczności. Z wdzięczności za trudy ich codziennego życia  i poświęcenia dla nas,  za wszelkie dobro kiedyś od nich otrzymane, zanieśmy im oprócz kwiatów i zniczy dar modlitwy, a zwłaszcza ten najcenniejszy dar Mszy świętej. Zanieśmy im wreszcie w darze to, co naprawdę kosztuje: trochę ofiary i poświęcenia z naszej strony – swoje nawrócenie i pokutę. Wtedy dopiero zaniesione kwiaty i zapalone na grobie znicze staną się wyrazem czegoś, co jest cenne w oczach Boga.

2 Listopada – Dzień Zaduszny. Msze święte sprawować będziemy o godz. 800, 900 i 1700.

We wtorek, tradycją lat ubiegłych, zapraszamy na cmentarz, gdzie odmówimy różaniec św.  za zmarłych. Rozpoczęcie o godzinie 1815, przy kaplicy cmentarnej.

Prosimy o przyniesienie znicza lub świecy.

W najbliższym tygodniu po Mszy św. wieczornej, dziesiątka różańca i zdrowaśki jednorazowe za zmarłych. Zdrowaśki jednorazowe lub całoroczne na godz. 730 i 900  można składać w zakrystii lub biurze parafialnym.

Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz od 1 do 8 listopada i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu, odpust zupełny.

W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Msze św. odprawimy o 800, 1700 i 1900

Okazja do   spowiedzi świętej od 1600 i od 1830

Pomiędzy Mszami wieczornymi Wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Ks. Proboszcz w piątek, a ks. Sylwester w sobotę odwiedzi chorych z sakramentami świętymi

Pan Karol Turzyński zaprasza mężczyzn do utworzenia Róży męskiej Różańca świętego. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z panem Karolem pod nr tel. 665 605 462

W kościołach obowiązuje nadal noszenie maseczki zakrywającej usta i nos.

Dziękujemy parafianom zamieszkałym w Pępowie  przy ul. ul. Szymborskiej i Herberta za sprzątnięcie kościoła. W najbliższą sobotę, na godz. 900 zapraszamy wiernych zamieszkałych w Pępowie przy ul. Trepczyka i Paderewskiego, a w czwartek prosimy i zapraszamy mieszkańców tych ulic  na Adorację Najświętszego Sakramentu.

W tygodniu odbył się pogrzeb śp. Klemensa Pionk l. 82 z Żukowa ul. Dambka. Dobry Jezu ...

Żukowo, dnia 30 października 2021 roku.                                       Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na XXIX Niedziele zwykłą

KIBEHO