Ogłoszenia duszpasterskie na 24 października 2021

TRZYDZIESTA NIEDZIELA ZWYKŁA

Módlmy się o wygaśnięcie epidemii i błagajmy Wszechmogącego Boga za całą naszą wspólnotę, Ojczyznę i świat cały, aby Pan nas chronił od wszelkiego niebezpieczeństwa i czuwał nad nami każdego dnia. Weźmy w dłonie  różaniec św. Zapraszamy w dni powszednie o godz. 1730, a w niedzielę dziesiątka różańca po każdej Mszy św.

Pan Karol Turzyński zaprasza mężczyzn do utworzenia Róży męskiej Różańca świętego. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z panem Karolem pod nr tel.665 605 462

W kościołach obowiązuje nadal noszenie maseczki zakrywającej usta i nos.

Dzisiejsza niedziela poświęcona jest w Kościele sprawom Misji i rozpoczyna się Tydzień Misyjny pod hasłem ,,Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”.

Naszym darem na Misje może być wpłata na konto na cel wydania książki o Kibeho w języku afrykańskim lub złożenie ofiary na ten cel przy zakupie książki o Kibeho w języku polskim. Książkę można nabyć przy stoliku obok prasy.

Koszt: 10 zł. lub więcej…. Bóg zapłać!

Zdrowaśki jednorazowe lub całoroczne na godz. 730 i 900,  można składać w zakrystii lub biurze parafialnym. Przypominamy, iż na zdrowaśki całoroczne podajemy tylko najbliższych zmarłych, do 4 osób.

We wtorki o godz. 1600 lub 1800 spotkanie dzieci klas trzecich wraz z rodzicami w kościele przed I Komunią św. Będzie spotkanie  wspólne dzieci i rodziców ostanie w tym roku kalendarzowym na naukach przygotowujących do przyjęcia Pana Jezusa w Komunii św. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie.

Także we wtorek, 26 października o godz. 1900 zapraszamy na spotkanie do kościoła Rodziców kandydatów do Bierzmowania. Uczniów klas pierwszych szkoły średniej.

Przypominamy wszystkim zapisanym na pielgrzymkę do Warszawy i Lasek, że wyjazd nastąpi w  sobotę, 30 października o godz. 500 z parkingu przy kościele. Więcej informacji – w zakrystii.

W naszej świątyni istnieją dwa świeczniki wotywne.

Zapalamy świece jako wotum, które jest wyrazem naszej ufności i gorącej modlitwy. Płomień świecy zawsze dąży ku górze, a wraz z nim podążają do Boga nasze prośby i podziękowania oraz intencje modlitewne za bliskich zmarłych, których grobów    nie możemy odwiedzić ze względu na wiek czy odległość. Zapalamy świece, aby ich płomyki jakby przedłużały nasze modlitwy

Dziękujemy parafianom zamieszkałym w Pępowie przy ul. Szymanowskiego i Wieniawskiego  za sprzątnięcie kościoła.

W sobotę, na godz. 830 do tej posługi zapraszamy wiernych zamieszkałych w Pępowie, ul. Szymborskiej i Herberta,                a w czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

Żukowo, dnia 23 października 2021 roku.                                       Ks. Czesław Las

Czytania z komentarzami na XXIX Niedziele zwykłą

KIBEHO